איך גוזרים לכלב ציפורניים?

חשוב לקרוא לפני שגוזזים ציפורניים לכלב

אם הכלב שלך מתרוצץ על משטחים קשים המסייעים לקצר את ציפורני הרגליים, אתה צריך לחתוך או לקצץ את הציפורניים בערך פעם בשבוע.
אם אתה שומע אותם לוחצים על משטח קשה, הגיע הזמן לקצץ.

מרבית הכלבים מתעבים שמטפלים בכפות הרגליים שלהם, לכן גזם או זמירה יתכן ולעולם לא תהיה הפעילות המשותפת המועדפת עליכם, אך התייחסות לכלבכם לטקס זה בשלב מוקדם עוזרת לשניכם להתמודד עם התהליך. נסו להעניק לכלבכם חטיף טעים לאחר קיצוץ הציפורניים, יחד עם חיבוק גדול, “כלב טוב” וליטוף מאחורי האוזניים.

טיפ

לפני שתנסו לקצץ ציפורניים לכלב, בקשו מהווטרינר להראות לכם כיצד לגזוז את ציפורני הרגליים של הגור שלכם לאורך הנכון.

ציפורן של כלב מורכבת מהציפורן עצמה והחלק הוורוד (כשהוא נראה לעין) מציפורני הרגל של הכלב שלך שמספק את אספקת הדם לציפורן. הימנע מחיתוך מהיר כי הוא מדמם לא מעט והוא רגיש למדי.

אם אתם מרגישים שאינכם יכולים לבצע את הפעולה, אל תחששו – אתם יכולים לגזור אותם כפה אחת בכל פעם, עם פעילויות אחרות או זמן מנוחה בין לבין.

לקצץ את הציפורניים של הכלב שלך:

  1. החזק את כף הרגל יציבה, אך החזק אותה בעדינות.
  2. החלק מעט מהקצה של כל ציפורן.
    בעזרת קוצץ הגיליוטינה או מספריים, הניחו מעט מהציפורן בקוצץ הציפורניים והכלימו. אם הציפורן מרגישה ספוגית כשאתה מנסה לחתוך אותה, עצור מייד – אתה חותך את הוריד!
  3. הפסק מייד דימום.
    אם אתה חותך את הוריד המהיר (המכונה לעתים קרובות זריז), יהיה לך כלב אומלל ובלגן גדול מדם על הרצפה. הוריד המהיר מדמם במידה רבה, כך שאם חותכים אותו, אתה זקוק לאחד ממכוני מסיר – כלי שעוצר את הדימום על ידי מריחת כורכום או אבקה סטיפטית שתוכלו למרוח בעזרת ספוגית כותנה. שיהיה מטלית לחה בהישג יד מוכנה לניקוי אבקת סטייפית ודם במידת הצורך. איזור הוריד בציפורן כואבת מאוד, ורוב הכלבים זוכרים את החוויה זמן רב אחר כך.

זכרו!

אל תשכחו את ציפורני הוושה אם לכלבך יש אותם. הם נוטים לצמוח זמן רב מכיוון שהם בדרך כלל לא נוגעים באדמה ואם לא תצליחו לחתוך אותם, הם בסופו של דבר יגדלו לכף הרגל של הכלב שלכם, וזה די כואב.

אם אתה משתמש במטחנת ציפורניים ולא בקוצץ, השתמש באותה שיטה – אחוז בכף הרגל של הכלב שלך, הפעל את המטחנה וטוחן מעט מכל ציפורן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

עמודים פופולארים:

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

פוסטים פופולארים של פורטל הבהב

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!