איך להכיר לכלב שלך את פארק הכלבים

פארקי כלבים הם דרך נהדרת לחבר את הכלב שלכם, אבל ממש כמו ילד במעון יום, כלבים יכולים לפעמים להסס להיכנס לפארק כלבים. תן לכלבך לקחת את כל הזמן הדרוש, ולעשות קצת הכנה מראש בעצמך כדי להקל על המעבר הזה. על ידי בחירת פארק עם התנאים הנכונים, לימוד על האופן בו הכלב שלך מתקשר עם כלבים אחרים, וידע על אילו דגלים התנהגותיים יש לצפות בהם, אתה יכול להפוך את הביקור הראשון של הכלב שלך לפארק הכלבים לחיובי.

מתכוננים מראש

5-26.png
 1. השלם את כל החיסונים. גורים וכלבי הצלה צריכים לסיים את מסלול החיסונים המלא שלהם לפני שהם מבקרים בפארק עם כלבים אחרים. כלב לא מחוסן יכול לתפוס פרבו, שיעול מלונה, תולעי קרס, כלבת או מחלה אחרת שעלולה להיות קטלנית. שמור על כל החיסונים של כלבך מעודכנים כמומלץ על ידי וטרינר.
 • אם הכלב צעיר מאוד או לא היה חולה או לא נתון לתזונה, בדוק תחילה עם וטרינר, אפילו לאחר חיסון. יתכן והכלב יזדקק לזמן מה כדי לבנות את מערכת החיסון שלו

2. לאמן את הכלב שלך. לכל הפחות, הכלב שלך צריך להגיב לפקודה “בוא” כשהוא ברצועה. למטה, לשבת ולהישאר הן גם פקודות מועילות ללמד את הכלב שלך. כלב לא מאומן יכול להוות סיכון בטיחותי לעצמו ולאחרים בפארק הכלבים. אם אינך בטוח אם הכלב שלך מוכן, נסה לתרגל פקודות מחוץ לרצועה בחצר האחורית המגודרת או במסדרון הדירה שלך.

 • כדי ללמד את הכלב שלך פקודה חדשה, תצטרך לסמן את ההתנהגות במילה המתאימה. לדוגמה, אם אתה מאמן את הכלב שלך לשבת, אז אמור “לשבת” והנח בעדינות את קרקעית הכלב שלך לרצפה. לחלופין, תוכלו גם להשתמש בפינוק כפיתוי בכדי לגרום לכלב שלכם לשבת על ידי החזקתו מעל לראשם. רק זכור לומר “לשבת” כשאתה עושה את זה.
 • הקפד לספק הרבה חיזוקים חיוביים כשאתה מאמן את הכלב שלך. לדוגמה, אם הכלב שלך מגיב לפקודה שלך “לשבת”, תגמל אותו בכמה שבחים. אתה יכול אפילו לתת לכלב שלך פינוק מדי פעם כדי לעזור לו להניע אותו.
 • אם אתה יודע שלכלבך יש בעיות התנהגות, במיוחד תוקפנות, שקול להשתתף בשיעורי גורים או לשכור מאמן מקצועי. אל תבקר בפארק עד שאתה בטוח שאתה יכול למנוע התנהגות רעה ולעצור אותו מייד אם זה יקרה.
 • מאמן יכול גם לעזור ללמד את הגור התנהגות משחק / קשת מתאימה. אלה הם הרמזים לשפת הגוף המשמשים כלבים כשמשחקים אחד עם השני
5-27.png

3. למד לזהות את העדפות הכלב שלך. תוך כדי הליכה עם הכלב שלך, שימו לב לאופן שהוא מגיב לכלבים אחרים ולאנשים. חלק מהכלבים חרדים או עוינים סביב גברים, אנשים ידידותיים מדי, או כלבים גדולים. אם אתה יודע איך הכלב שלך נוטה להגיב, אתה יכול להגיב במהירות כדי להרגיע אותו בפארק.

  • הכלב שלך יכול להתחיל ללמוד מיומנויות סוציאליזציה מחוץ לפארק. נסה לקחת אותו לאזורים עם הרבה תנועה ברגליים, או יותר נכון, קבע תאריכי משחק עם כלב אחר.
  • אל תעמיד את הכלב שלך במצב בו יש לו סיכוי להיכשל עד שאתה בטוח בהתנהגותו. עבדו על כישורי סוציאליזציה בסביבות מבוקרות עד שגם אתם וגם הכלב שלכם בטוחים בהתנהגותו הטובה.
5-28.png

4. למדו כיצד לעצור ריב כלבים. תמיד יש סיכוי שהכלב שלך יעבור לקטטה בפארק כלבים. לפני שאתה הולך, למד כיצד לפרק קטטה ביעילות. לעולם אל תשתמש בידיים החשופות. מקם תמיד משהו בין שני הכלבים, כמו חתיכת קרטון או ז’קט. אתה יכול גם לפרוץ קטטה על ידי השמעת רעשים חזקים, כמו לפוצץ קרן אוויר קטנה או למחוא כפיים, או לרסס מים או תרסיס ציטרונלה באמצע ההתלהבות.

 • אל תצעק על הכלב שלך, נסה לשלוף אותו בצווארון, או להגיע באמצע הקרב. פעולה זו תוסיף רק לכאוס
5-29.png

5. תן לכלבך מספיק פעילות גופנית. וודא שאתה עונה על צרכי התרגיל של כלבך, בהתבסס על גילו וגזעו. אם הכלב שלכם משופך זמן רב יותר ממה שהוא אמור להיות, הוא עלול להתגבר כשמפסיקים את הרצועה בפארק הכלבים.

 • כלבים הם כמו אנשים בכך שהם יוצאים מכושרם ויכולים לסבול מפציעה מיותרת על ידי היותם “לוחם סופ”ש” ולהגזים בזה כשהם לא בכושר. היזהר במיוחד במזג אוויר חם יותר, שעלול לגרום למכת חום במהירות, במיוחד לכלבים הסובלים ממחלות כרוניות, בעיות לב ולגזעים ברכיציפלים (אלה עם פרצופים נדחפים)
5-30.png

6. בדוק אם יש טפילים. חפש פרעושים וקרציות באופן קבוע כדי להימנע מפיזורם לכלבים אחרים בפארק. שקול להשתמש ברפואה מונעת לטפילים אלה, מכיוון שככל הנראה הכלב שלך ייחשף אליהם בפארק.

 • אם כלבכם איבד אנרגיה או תיאבון, בקרו בווטרינר בכדי לבדוק אם מדובר בתולעת לב. הווטרינר שלך יכול להמליץ גם על תרופות למניעת תולעת לב המועברת על ידי יתושים.
5-31.png

7. השג תגית היתר רצועה. פארקים מסוימים לכלבים ידרשו מהכלב שלכם היתר היתר ברצועה על מנת לשחק בפארק. בדוק עם פארקים לכלבים שאתה שוקל לבקר בהם כדי לגלות מה התקנות שלהם בנושא זה וכיצד ניתן להשיג אחד כזה.

 • היתר מחוץ לרצועה מראה לרשויות (ובעלי כלבים אחרים) כי הכלב שלך מעודכן בחיסונים וכי אתה בעל כלבים אחראי הדואג לבטיחות הכלב שלך כמו גם האנשים והכלבים האחרים שב הפארק

בחירת השעה והמקום הנכון

5-32.png
 1. בחר פארק עם התנאים המתאימים לכלבך. יש המון שיקולים בבחירת פארק כלבים. רבים מהשיקולים הללו עשויים להיות תלויים בגודל הכלב שלכם, בכישורי החיברות שלו, ביחסו לכלבים אחרים ובהעדפות האישיות שלכם. כמה דברים שצריך לחפש כוללים:
 • חפש פארק המפריד בין כלבים לפי גודל. לדוגמה, בפארקים מסוימים עשוי להיות מתחם נפרד לכלבים מתחת לגיל 20 פאונד או לפי גיל (גורים וכלבים קשישים).
 • אם אינכם בטוחים במאת האחוזים באימוני הכלב שלכם, בחרו פארק עם גידור הבלימה או תכננו לשמור על כלב ברצועה בכל עת. חפש גדרות עם שערי כניסה ויציאה נפרדים ואינם מכילים זוויות של 90 מעלות כך שכלב אחר לא יוכל לפנות את כלבך.
 • כמו כן, חפש פארקים שיש בהם הרבה מקום פתוח לכלבך לרוץ, לצלוח ולמים.
 • נסה להימנע מפארקים ליד כבישים סואנים אלא אם הכלב שלך יודע להתרחק, גם אם השער בדרך כלל סגור.
 • אם אתה מבקר בפארק בערב, וודא שהוא מואר היטב.
 • פארקים גדולים עם מברשת תת-קרקעית עשויים להכיל חיות בר. שימו לב לסיכון של בואש, דביבון או בעלי חיים אחרים ילידי אזורכם.
5-33.png

2. שימו לב לכלבים האחרים לפני הכניסה. אם אתה וכלבך חווים חיובי בפארק הכלבים או לא, תלוי, בחלקו, בכלבים האחרים שם. לפני שאתה נכנס, הקדש כמה דקות לצפות בכלבים האחרים. אם הם נראים אגרסיביים או נרגשים מדי, יתכן שעדיף להחזיר את הכלב שלך בזמן אחר או לבחור בפארק אחר.

  • אם יש לך גור או כלב זעיר, חפש כלבים אחרים באותו הגודל והגודל. אם כלבים גדולים או אגרסיביים שולטים בפארק, יתכן שזה לא יהיה מקום נוח לבקר בו.
5-34.png

3. בחרו שעה שהפארק ברובו ריק. פארקי כלבים לרוב ארוזים בערבים ובסופי שבוע. אם אתה יכול, בקר במהלך אחר הצהריים של יום חול לטיול הראשון שלך. זה ייתן לכלבך את ההזדמנות לחקור בסביבה רגועה יותר.

 • נסה לשמור על ביקורי הזוג הראשונים שלך רק 20 או 30 דקות
5-35.png

4. הסתובב סביב המערכת. תן לכלבך להכיר את האזור על ידי הליכה עליו על המדרכה ממש מחוץ לפארק. תן לזה לעצור ולהרחרח את שולי הפארק תוך כדי הליכה. הכלב מוכן להיכנס כשהוא נראה רגוע. צוואר נוקשה, עיניים בולטות או הקפאה במקום הם כולם סימני חרדה.

 • פעולה זו היא גם דרך נהדרת להתחיל להכיר את הכלב שלך בפני הכלבים האחרים בפארק ללא החרדה שלא יוכל להתרחק מהם

נכנסים לפארק

5-36.png
 1. דע את כללי הרצועה. בדוק אם יש סימנים או בדוק מה עושים בעלי כלבים אחרים בנוגע לחוקי הרצועה. בפארקים גדולים לכלבים גדולים יש מערכת בעלת שער כפול, שם אתה מסיר את רצועת הכלב כשאתה בין השערים. הקפד להיכנס לפארק עם כלב רצועה, שכן הרצועה יכולה לגרום לכלבך לפעול הגנתי או אגרסיבי כלפי כלבי הרצועה.
  בערים פחות ידידותיות לכלבים, “פארקי כלבים” דומים יותר לפארקים רגילים שבהם מותר לכלבים. בחלק מהפארקים האלה אתה צריך לשמור על כלב ברצועה.

2. קלות את הכלב שלך לשחק ברצועה. אם הכלב שלך לא רגיל להיות מחוץ לרצועה, אתה יכול להקל על זה על ידי ניסיון בכמה שיטות שונות:

 • הסר את רצועת הכלב שלך זמן מה לאחר הכניסה לפארק – בערך 20 או 30 דקות – ואז הניח אותו שוב. הגדל בהדרגה את הזמן שאתה נותן לכלבך להפסיק לרצועה עד שנוח לך לעשות זאת כל הזמן.
 • אתה יכול גם להחליף את הרצועה הקצרה של הכלב שלך למשך זמן ארוך יותר כשאתה מגיע לפארק הכלבים. השאר את הרצועה הארוכה יותר על הכלב שלך בזמן שהוא משחק. זה יאפשר לך לתפוס ביתר קלות את הכלב שלך אם הוא לא מגיב לפקודות שלך

3. צפו למהר של כלבים. המון כלבים ממהר לעיתים קרובות לפגוש את החדשות. אל נבהל או חרד. השגיח על הכלבים, אבל תן להם לעשות את שלהם בזמן שאתה פוגש את בעליהם.

 • במידת האפשר, נסו להכיר את כלבכם לכלבים אחרים בפארק בהדרגה. קח בהתחלה את הכלב שלך לאיזורים מבודדים בפארק שבהם מספר הכלבים מוגבל

4. צפו בסביבתכם. הישאר ערני ודע היכן הכלב שלך נמצא בכל עת. שניכם תתחברו לחברים חדשים, אך אל תוסחו יותר מדי. באחריותך כבעל כלבים להבטיח שהכלב שלך יתנהג וכדי לוודא שכלב אחר אינו גורם נזק לכלבך.

 • אם יש לכם גם ילדים קטנים, הבאתם לפארק הכלבים עשויה לא להיות רעיון טוב. זה יכול להיות קשה לראות את הכלב שלך ואת הילד הצעיר בו זמנית.
 • היו ערניים במיוחד לכלבים קטנים סביב כלבים גדולים. בין אם הכלב שלך הוא הגדול או הקטן, אל תאפשר לכלבים גדולים לאיים או לשחק מחוספס מדי עם כלבים קטנים.
 • אם הכלב שלכם מפוחד, נרגש או אגרסיבי מדי כלפי כלבים אחרים, עזבו קצת את הפארק. פעולה זו תבטיח לך למנוע בעיות לפני שהם מתחילים ותיתן לכלבך סיכוי להירגע.
 • אל תתביישו ללעג את כלבכם בפעמים הראשונות שאתם מבקרים בפארק אם אינכם בטוחים כיצד הוא יגיב לכלבים אחרים.
 • דע כיצד לקרוא תנוחות גוף של כלבים והתנהגות חברתית לפני היציאה לפארק הכלבים. חנך את עצמך כך שתוכל לזהות את ההבדל בין לחץ, פחד, משחק והתנהגות אגרסיבית

5. ארזו את הפינוקים והצעצועים הנכונים. כדאי להביא משהו להרגעת כלבך אם הוא נעשה עצבני, או כדי למשוך את תשומת ליבו. עם זאת, אינך רוצה להיות אחראי לבולון הבייקון הגדול כששלושה תריסר כלבים מבחינים במה שאתה מחזיק. בחר פינוק בסיסי שכלבך נהנה ממנו, אך שום דבר עם ריח חזק מדי. וכמובן, צעצוע לשחק איתו תמיד מוזמן.

 • עם זאת, אל תביא צעצוע או פינוק שאתה יודע שהכלב שלך לא יהיה מוכן לחלוק, כיוון שזה יכול לגרום לריב.

6. חפש פעולות שובבות מכלבך. כל העניין של לקחת את הכלב שלכם לפארק כלבים הוא שיהיה לו זמן טוב עם כלבים אחרים. אתה יכול לקבוע אם זה כיף על ידי צפייה היא תנועות הגוף ופעולות. שפת הגוף הבאה היא אינדיקציה טובה לכלב שלך מבלה:

 • תנועות הכלב שלך קופצניות ומוגזמות. זה עשוי גם להתנועע בגופו בהתרגשות.
 • הכלב שלך יעסוק במשחק קדימה ואחורה עם כלבים אחרים. המשמעות היא שהכלבים יחליפו תפקידים בזמן שהם משחקים. לדוגמה, הכלב שלך עשוי להתחיל לרדוף אחר כלב אחר, אך בסופו של דבר התפקידים יעבור והכלב השני ירדוף אחר שלך.
 • הפה של הכלב שלך יהיה פתוח ורגוע.
 • הכלב שלך ישחק בקשת סביב הכלבים האחרים. קידה במשחק היא כאשר כלב מוריד את החלק הקדמי של גופו, מותח את רגליו הקדמיות ומרים את רבעיו האחוריים באוויר.
 • יתכן כי הכלב שלך גם יגלה התרגשות עם קפיצות מעוותות או טפיחה באוויר.

7. איסוף אחרי הכלב שלך. זה צריך להיות מובן מאליו, אבל לאסוף את הכלב שלך מייד. בפארקים רבים לכלבים יש קופסה מצוידת בשקיות ניילון, אך הביאו תמיד את התיק או הסקופ שלכם

8. היה ידידותי עם בעלי כלבים אחרים. שיידעו שהכלב שלכם חדש בפארק הכלבים ובקשו ממנו לכבד את גבולות הכלב שלכם. הבעלים האחרים יכולים לעזור מאוד בכל מה שקשור לחברת הכלב שלך.

 • לדוגמה, אמרו “הכלב שלי מפחד כשכלבים אחרים רצים אליו. האם אתה יכול לעזור לי לוודא שנשמור על גבול בטוח בין הכלבים שלנו?”

9. עזבו את הפארק עם סימני סכסוך. אם הכלב שלך מתחיל להטריד כלבים אחרים, או אם הכלבים האחרים מטרידים את שלך, עזוב את הפארק מייד. זה מונע את הסלמת הסכסוך, ואם כלבך היה האשם, שולח הודעה כי ההתנהגות אסורה.

 • כדאי גם שהמספר לשליטה על בעלי חיים יהיה שימושי למקרה שיש בעלים שלא יסלק את הכלב האגרסיבי שלו מהפארק

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

עמודים פופולארים:

פוסטים פופולארים של פורטל הבהב

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

 1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
 2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!