אילו חיסונים הכלב שלך צריך?

 

האם אתה יודע מה ההבדל בין מה שמכונה חיסונים “Core” ו- “Non Core” לכלבך, ומה המשמעות של מונחים אלה?
האם אתה תוהה לפעמים “באיזו תדירות אני צריך לחסן את הכלב שלי?” או אילו חיסונים הם הכרחיים לחלוטין ואילו לא? ומה נדרש בחוק?
זה יכול להיות מבלבל. הרבה וטרינרים מוציאים מידע מטעה כדי לגרום לך להמשיך לחסן את כלבך באופן קבוע. לכן אנו רוצים למלא את החסר ולתת לך את המידע הדרוש בכדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור הכלב שלך. ואז, כשאתה מקבל את הכרטיס הזה בדואר מהווטרינר שלך ומזכיר לך שהכלב שלך נובע מהבדיקה החיסונית השנתית שלו וחיסונים, תהיה מוכן, לדעת מה הכלב שלך עושה ולא צריך להישאר מוגן מפני מחלות – וגם תישאר מצרות עם החוק!

חיסון Core Vs Non-Core

כל החיסונים שניתנו לכלבים נכנסים לשתי קטגוריות: חיסונים ליבתיים ולא ליבתיים.
חיסוני ליבה הם אלו שרבים הווטרינרים ממליצים לכלבך להיות כלבלב. החיסונים הללו מגנים כולם מפני מחלות נגיפיות מסוכנות. הם:

 • רבנים
 • מצוקה
 • Parvovirus
 • נגיף אדנווב (כלבת הפטיטיס)

החיסונים שאינם כלולים:

 • בורדלה
 • מחלת ליים
 • Leptospirosis 4-way (זה נכלל לעיתים בחיסונים משולבים עם חיסוני ליבה, אך זהו חיסון שאינו ליבה ויש לשקול בנפרד)
 • שפעת כלבים
 • פאראינפלואנזה
 • Adenovirus Intranasal

כמה מהחיסונים שאינם הליבה (בורדלה, ליים ולפטוספירוזיס) הם חיסונים נגד חיידקים. לחיסונים חיידקיים שיעורי יעילות נמוכים יחד עם שכיחות גבוהה של תגובות לוואי. משמעות הדבר היא שלעיתים רחוקות יש להשתמש בהם, ואז רק לאחר בחינה מדוקדקת של כל הסיכונים לחיסון לעומת אי חיסון נגד מחלות אלה. אבל אם אתה מתכנן לתת לכלבך את אחד החיסונים האלה (או שכבר יש לך), תצטרך לדעת כמה זמן הם נמשכים ואיך להגן עליו לאחר מכן.

זה נהדר, אבל זה עדיין לא עונה על השאלה אילו מהם הכלב שלך צריך. אל תדאג, אני מגיע לזה.

כמה זמן החיסונים נמשכים

יצרנו תרשים להורדה שתוכלו להדפיס ולקחת איתכם (או להסתכל לפני שתקבעו פגישה). בתוכו תראו שני חלקים, אחד לתרכיבי Core ואחד לחיסונים שאינם ליבתיים.

ראשית, לגבי חיסוני ליבה … תראה את משך החיסון המינימלי של חיסוני הליבה. מחקרים קליניים הוכחו כי ההגנה מפני מחלות מפני חיסונים אלה נמשכת בין 7 ל -15 שנים (תלוי בחיסון). המידע העיקרי על החיסונים בתרשים מבוסס על מחקרים קליניים של רונלד ד שולץ ותוכלו לקרוא עוד על עבודתו במאמר זה. אם לכלבך היה חיסון כלשהו מגיל 16 שבועות ומעלה, הוא ככל הנראה מוגן לכל החיים ואינו זקוק לחיסון שוב.
הווטרינר שלך עשוי שלא להסכים עם זה. אלא אם כן הווטרינר שלך הוליסטי באמת, היא כנראה לפחות תעקוב אחר הנחיות AAHA. הווטרינר שלך עשוי לרמוז כי חיסוני הליבה נדרשים על פי החוק. אבל למעט כלבת, הם לא.

בשלב הבא, לגבי חיסונים שאינם ליבתיים, תראה שהתמקדנו בשלושת החיסונים העיקריים שאינם ליבתיים שעשויים להמליץ ​​על הווטרינר שלך: בורדלה (שיעול מלונה), מחלת ליים ולפטוספירוזיס. מכיוון שאיננו תומכים באף אחד מהחיסונים הללו, התרשים מפרט כמה בעיות עם החיסונים הללו שעליכם לקחת בחשבון לפני שתחסן את הכלב שלכם.

מדוע אסור לך לחסן יותר מדי את הכלב שלך

חיסון הכלב שלך לעתים קרובות יותר מהנדרש יכול להיות מסוכן מאוד עבורו. לכל החיסונים יש תגובות שליליות אפשריות. אלה יכולים לנוע בין תגובות קלות למדי כמו עייפות או כאב, לתגובות קשות באמת כמו הלם אנפילקטי, מחלות אוטואימוניות ואפילו מוות. החיסון יכול גם לגרום למחלה שהיא מיועדת למנוע! כאשר הכלב שלך מוגן על ידי החיסונים שכבר היה לו, חיסונו שוב לא הופך אותו ל”חיסוני “יותר. חיסונים מכילים גם מרכיבים אחרים שעלולים להזיק לכלבך.

רכיבים בחיסונים

מרבית החיסונים כוללים רכיבים רעילים המוסיפים לסיכונים של חיסון כלבך.

שניים מאלה הם:

 • תימרוסל
  זהו תוסף מבוסס כספית המשמש כחומר משמר. רעילות כספית ידועה ומוכחת שוב ושוב במחקרים. עם זאת, הוא עדיין מכיל ברוב החיסונים הווטרינריים כיום. אפילו כמה חיסונים הטוענים כי הם ללא תמרוזל עשויים עדיין להכיל כמויות קטנות של תמרוזל. הסיבה לכך היא שניתן להשתמש בה בעיבוד אך לא להוסיף אותו כמרכיב, כך שהיצרנים לא צריכים לחשוף את זה.
 • ג’נטמיסין
  זהו אנטיביוטיקה. על פי ה- FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקני), אנטיביוטיקה נמצאת בחיסונים למניעת זיהום בקטריאלי במהלך הייצור, ולכן כאשר הכלב שלך מקבל חיסון, הוא מקבל אנטיביוטיקה בין אם תרצה או לא.

מה לעשות במשרד הווטרינר

עשה שיעורי בית וקרא את התרשים שלנו לפני שאתה הולך.

לתרכיבי חיסון ליבה
אם הווטרינר שלך לוחץ עליך לחסן יתר על המידה את הכלב שלך עם חיסוני ליבה, אתה יכול להפנות את תשומת לבה למחקר של ד”ר שולץ. מחקריו של ד”ר שולץ מראים את משך החסינות המינימלי אשר ככל הנראה מגן על הכלב שלך לכל החיים לאחר שחיסון הליבה שלו היה כלבלב או מבוגר.
אם הווטרינר שלך זקוק לשכנוע יותר, אתה יכול לבקש טיטרים שיאשרו את מוגנות הכלב שלך. חלק מהווטרינרים גובים סכום מופקע עבור טיטרים (אולי מכיוון שהם באמת לא רוצים לעשות אותם) וחלקם עשויים אפילו לסרב.
אם זה המקרה, אתה יכול לבקש מהווטרינר שלך לשאוב לך את הדם ואז לשלוח אותו בעצמך להמופת לבדיקה. אתה יכול להגיש את בקשת הכותרת שלך באתר של המופט.

לחיסונים שאינם ליבה
הווטרינר שלך עשוי להמליץ ​​על חיסונים נגד בורדטלה ולפטוספירוזיס, כמו גם על Lyme אם אתה גר באזור קרציות גבוהות. כל החיסונים הללו מהווים סיכון גבוה לכלבכם ואינם עובדים היטב. בדוק את סוגיות החיסון המפורטות בתרשים, ושקול גם את הנקודות הללו לפני שאתה מחסן את כלבך.

 • בורדלה: אם אתה עולה על הכלב שלך, נסה למצוא מלונה שאינה דורשת בורדלה. אם המלונה שלך תעשה זאת, בקש לחתום על ויתור שמקבל את הסיכון שהכלב שלך יעבור שיעול של מלונה במקום שלהם … זה מה שמדאיג אותם. או יותר נכון, בואו פגישה עם חיות מחמד לביתך ואז אינך צריך לדאוג מדרישות החיסון.
 • Leptospirosis: אם אתה חושב שכלבך נמצא בסיכון ללפטו, וודא שאתה מגלה מרשות הבריאות המקומית שלך אילו זנים של לפטו נמצאים באזור שלך. החיסון מכסה את L. canicola, L. icterohaemorrhagiae, L.grippotyphosa ו- L.pomona serovars. אם זנים אלה אינם נפוצים במקום מגוריך, אין טעם לקחת את הסיכון לחסן את הכלב שלך.

שימו לב גם כי וטרינרים מסוימים נותנים את החיסון לפטוספירוזיס בשילוב עם חיסוני ליבה. יתכן שתראה חיסון שנקרא משהו כמו DHLPP. ש- “L” הוא לפטוספירוזיס … וודא שאתה יודע באילו חיסונים הווטרינר שלך משתמש. הכלב שלך עדיין יכול היה לצלם את הלפטו.

 • Lyme: אם הכלב שלך לא נמצא ביער ומרים קרציות, הוא כנראה לא נמצא בסיכון למחלת ליים. אם אתה לוקח את הכלב שלך לאזורים שורצים קרציות, השתמש בשיטות הגנה טבעיות כדי להרחיק את הקרציות. בדוק אותו היטב לגבי קרציות כשאתה חוזר הביתה. הסרת הקרציות מייד תעזור למנוע את הדבקת הקרציות.

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

 1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
 2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!