דרכים להשאיר את כלבך פעיל בחורף

זה יכול להיות מאתגר מאוד לשמור על הכלבים מאושרים במהלך החורף. אפילו מי שחי במדינות חמימות עשוי להתמודד עם מתיחות ארוכות של בטלה מאולצת מגשמי חורף. ללא פעילויות העשרה בשפע, שבועות וחודשים של ימים קצרים וחשוכים יכולים להפוך אפילו כלב רגוע לכלב היפר.

למרבה המזל, עולם האילוף הכלבים המודרני היצירתי והמידע גילה אינספור דרכים לשמר את הכלבים שלנו במזג אוויר סגרירי, כך שכלבים ובני אדם יוכלו לבלות יותר זמן מכורבלים יחד מול האח החם ופחות זמן לדאוג מכוויות קור או טביעה.

שמירה על פעיל בחורף

אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע את טירוף החורף של הכלב שלך היא לספק לה מגוון רחב של פעילויות העשרה. חלקם קלים וניתנים ליישום מיידי, בעוד שחלקם לוקחים קצת יותר השקעה בזמן ומשאבים. נתחיל עם קל:

אחזור מקורה. אם יש רק אחד מכם והכלב שלכם יביא, תוכלו לעמוד בראש המדרגות ולהשליך את הכדור או הצעצוע שלה לתחתית, לרוץ ממנה להשיג אותו, לרוץ אליכם. אם היא תרדוף אחריה אך לא תחזיר אותה, שתה סל כביסה מלא בצעצועים או כדורים, התקשר אליה חזרה ופשוט תמשיך לזרוק חדשים. לאחר שזרקת את כולם, תרד במדרגות, אסוף אותם והחזיר אותם למעלה. אם אין לך מדרגות (או שהיא לא יכולה לעשות מדרגות) השתמש במסדרון ארוך. קבל תועלת נוספת על ידי הצבת מחסומים מעבר לאולם כדי לקפוץ ממנה כשהיא רצה קדימה ואחורה.

קפיצה בקפיצות. כשהייתי ילדה קטנה, הייתי לוקח מקלות מטאטא וידיות לנגב והנחתי אותם על כיסאות בכל רחבי הבית, ואז רץ עם הקולי הגס שלי, סקוויר, כשהוא מפליג מעל הקפיצות המאולתרות שלי. אתה יכול לעשות את אותו הדבר! אם אתה מעדיף, אתה יכול להשיג קטעים של צינור PVC בחנות לחומרי בניין. התחל עם הקטבים על הקרקע והשתמש בפינוק כדי לגרום לכלבך לעבור עליהם ואז לטייל עליהם.

כשהיא מוכנה לעוד, השתמש בקטבים כדי לבצע קפיצות נמוכות בצורת X לפני שתשתמש בקטבים ישרים כדי לבצע קפיצות גבוהות יותר. (הערה: גורים צעירים לא צריכים לקפוץ עד שהם מספיק מבוגרים כדי לא להיפגע מההשפעות החוזרות ונשנות. בדוק עם הווטרינר שלך כדי לוודא שקפיצה היא פעילות בטוחה עבור הגור שלך.)
סיבוב רובין נזכר. אתה צריך לפחות שני בני אדם וכלב שאוהב לבוא כשתקרא למשחק הזה. ככל שהבית גדול יותר וככל שיותר בני אדם (מתוך סיבה!), כך ייטב.

שים את בילי (B) בקומה השלישית, ג’ייני (J) בקומה השנייה, אמא (M) בקומת הקרקע, ואבא (D) במרתף. (אם מדרגות אינן משטיחות בבטחה או שכלב מתקשה במדרגות, הכניסו את כל בני האדם לחדרים שונים באותה קומה.) לכל אדם יש פינוקים טעימים וצעצוע שהכלב אוהב לחיזוק כאשר הכלב מגיע. רשמו צו שיחות אקראי ותנו לכל אדם עותק כדי להבטיח ששני בני אדם לא יתקשרו אליו באותו הזמן, ותנו להנאה להתחיל.

וודאו שכל אדם מסיבה כיף עם הכלב כשהיא מגיעה לשם! זה לא רק שורף את האנרגיה של הכלבים, זה נותן לילדים לעשות משהו וזה עוזר בשיפור ההיזכרות של הכלב שלך.

בריכת כדורים. בשביל זה אתה זקוק לבריכת שכשוך לילדים ולהיצע נדיב של כדורי בור כדורים חסרי רעילות. הניחו מגבת לכיסוי קרקעית הבריכה (כך שהצליל לא יבהיל את הכלב שלכם), מלאו את הבריכה בכדורים (ללא מים!), ותנו לכיף להתחיל! אם הכלב שלך לא לוקח את זה מייד, זרוק פינוקים וצעצועים אהובים לבריכה ותן לה – או לעזור לה – לחפור בשבילם.

מחצלת טפטוף (וצעצועי אוכל אחרים). צעצועים המפיצים מזון אינטראקטיבי הם פיתרון פשוט לכחול החורף של כלבים רבים. אנחנו אוהבים במיוחד “מחצלות טפטוף”, שם אתה קובר פינוקים באצבעות הבד של מחצלת מרקם ומניח לכלבך ללכת אליו. אם יש לך כלב שרוצה לאכול את המזרן או, לעומת זאת, פשוט לא מעוניין, ישנן אפשרויות רבות אחרות, כולל צעצועים המפיצים פינוק שהכלב שלך מסובב, וצעצועי פאזל שעליה לפתור כדי לקבל את הפינוקים. (ראה “שחק עם האוכל שלך”, WDJ אפריל 2019).

מוט פלרטט. זהו פשוט עמוד יציב עם חבל מהודק לקצהו וצעצוע מהודק לחבל. אתה יכול לעשות אחד או לקנות אחד. כדי לשחק, עמדו במקום אחד והניפו את הצעצוע סביב כלבכם לרדוף. (אתה יכול גם לתרגל “סחר” כדי להחזיר את הצעצוע לאחר שהכלב שלך תפס אותו; ראה “הסכמי סחר”, WDJ פברואר 2017).
אם הכלב שלך נוטה לבייס אתך (או את ילדיך) תוך כדי משחק זה, עמד בתוך עט התעמלות להגנה בזמן שכלבך רודף אחר הצעצוע סביב החלק החיצוני של העט. צעצועים אלה זמינים באתר הבהב פורטל הכלבים הגדול בישראל.

משחקי אף. עבודות ריח מעייפות באופן מפתיע, ומכיוון שרוב הכלבים אוהבים לרחרח, זה גם מספק מאוד עבורם. בדרך כלל זהו משחק קל ללמד. תן לכלבך לשבת ולחכות (או שמישהו יחזיק את הצווארון שלה). הרם פינוק, לך מרחק מטר וחצי והניח אותו על הרצפה. חזור לכלבך, השהה ואז אמר “חפש!” עודד אותה לברוח ולאכול את הפינוק.

לאחר מספר חזרות, הרשו לה לצפות ב”הסתרת “את הפינוק במקום קל (על הרצפה מאחורי רגל כיסא וכו ‘). חזור ואמר לה “חפש!” תסתיר בהדרגה את הפינוק במקומות קשים יותר, ואז פינוקים מרובים, ובסופו של דבר יש לה בחדר אחר בזמן שאתה מסתיר פינוקים. זה אמור להעסיק אותה למדי ולעייף אותה יפה. (למידע נוסף, ראה “כיצד ללמד את הכלב שלך לשחק משחקי אף”, WDJ ספטמבר 2019.)

הליכון. כעת אנו נכנסים לפעילויות הדורשות השקעה רבה יותר בזמן ומשאבים. ראשית, כמובן, אתה זקוק להליכון. הקפידו לקבל כזה שבטוח לשימוש עם כלבים. הליכונים ספציפיים לכלבים בדרך כלל קטנים יותר ממוצרים אנושיים (חלקם מיועדים רק לכלבים קטנים!) ויש להם מסוליות בגודל מתאים (למען ביטחון, כדי למנוע את נפילת הכלב בצדדים).

יהיה עליכם להכיר הקדמה מאוד הדרגתית, לשייך את המכונה לפינוקים וצעצועים עד שלכלבכם יהיה מאוד נוח להיות בסמוך אליו, ואז עליו, עוד לפני שתחשבו להפעיל אותו. הקפידו לא להגזים בתרגיל; בדוק עם הווטרינר שלך כמה פעילות גופנית מתאימה לכלבך להתחיל וכיצד עליך להגדיל את הזמן (בהדרגה!).

אימון קוגניציה. חודשי הכניסה בחורף הם זמן מושלם להתנסות באימוני קוגניציה לכלבך. אינך זקוק להרבה מקום והתרגיל המוחי הזה מעייף באופן מפתיע. אתה יכול ללמד את הכלב שלך לחקות את ההתנהגויות הספציפיות שלך (ראה “העתק את זה”, אוקטובר 2013); לחקור את הבחירה (ראה “Pro-Choice”, נובמבר 2016); ללמוד להפגין אפליה של אובייקט, צורה וצבעים ואפילו לקרוא! (ראה “האם כלבים קוגניטיביים?” אוקטובר 2017), והרבה יותר.

פארקור מקורה. אם אתה באמת רוצה להיות יצירתי, אתה יכול להקים קורס פארק מקורה לכלבך, העשוי מחפצי בית. אחרי שלימדת את הכלב שלך כל אחד מהמכשולים השונים, חבר את כולם לקורס שלם. להלן כמה הצעות למכשולים שתוכלו לאמן את כלבכם לנווט:

  • קפיצת כביסה: קבל סל כביסה בגודל המתאים לכלבך ולמד אותו לקפוץ לתוכו ולצאת ממנו.
  • Hoop-De-Do: השימוש הטוב ביותר בחישוק הולה אי פעם! הרם את זה כדי שהכלב שלך יקפוץ דרכו, או תקיע אותו בין כסא לקיר לקפיצה קבועה.
  • רול מתוק: הרד רץ שטיחים ותן לכלבך לפרוס אותו באפה. (למדו את זה על ידי הנחת פינוקים בתוך השטיח בזמן שאתם מגלגלים אותו כך שהיא תמצא אותם בזמן שהיא תגלגל אותו.) זה יהיה כיף במיוחד אם היה לכם שטיח אדום שהכלב שלכם יכול לפרוש לאורחים מיוחדים!
  • זה היה קל: טפיחה של הכפה מאפשרת לכלבך לחלוק את דעת העריכה שלה. לחצנים אלה ניתן להשיג בחנויות Staples ובאתר שלה – או שתוכלו למצוא מגוון כפתורי שיחה נפלאים באתר מקוון זה: speaktomecatalog.com (בחר “כפתורים”).
  • סיבוב: קונוס תנועה פשוט וכתום הופך לדרך לולאה מושלמת כדי לשלוח את הכלב שלך לעיקול בכיוון אחר.
  • צאו לקרש: הניחו לוח 2 × 8 ארוך באורך שמונה מטרים על פני שני שרפרפים נמוכים ותנו לכלבכם ללכת בקרש! הגדל את רמת הקושי עם קרשים צרים יותר.
  • כסאות מנהרה: אם יש לך כלב קטן יותר, התחל בלמד אותה לזחול תחת כיסא מתקפל אחד, ואז הוסף כיסא שני, ואז שליש, ובסופו של דבר הפוך את מנהרת הזחילה שלך כל עוד אתה רוצה שיהיה!

לא משנה מה יהיה תחושתך, צריך להיות כאן פעילויות שאתה וכלבך יוכלו ליהנות ביחד כאשר מזג האוויר בחוץ מפחיד. הישאר חם, הישאר בטוח וליהנות.

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!