כיצד ללמד את הכלב שלך פקודות בסיסיות

יש חמש פקודות חשובות שכל כלב צריך לדעת: לשבת, להישאר, לשכב, לבוא ועקב. פקודות אלה יעזרו לכם לתקשר את רצונותיכם לכלבכם, ובעצם יתנו לכם קו של תקשורת ברורה עם חיית המחמד שלכם. אם אתה מעניק לכלבך אימונים טובים בפקודות הבסיסיות, אתה מציב את הקרקע להכשרה מתקדמת עתידית, כמו גם פשוט לסייע במערכת יחסים חופשית מסכסוך עם חברך הטוב הפרוותי.

ללמד את הכלב שלך לשבת

1. התחל להתאמן על ידי לימוד הכלב שלך לשבת על הפקודה. ישיבה היא צורת הנימוס של הכלב. זו פעולה טבעית. זה מראה שכלב לא אגרסיבי וכי היא או הוא מוכנים לחכות. כשאתה אוכף את הפקודה ‘לשבת’, הכלב ילמד שכאשר הוא רוצה משהו, או שאתה עסוק, ישיבה ומחכה זה הדבר הנכון לעשות. המטרה היא שהכלב ילמד שכשאתה נותן את הפקודה ‘לשבת’, זה הזמן לשים לב או להירגע. קם ממש מול הכלב שלך. אתה רוצה להוציא אנרגיה רגועה אך אסרטיבית. השג את תשומת ליבך של הכלב שלך, והביט בו ממש בעיניים. כמו שאתה אומר את שם הכלב, שב, ערוך פינוק מעל אפו של הכלב. בכדי לראות את הפינוק הכלב יזדקק לראשו למעלה, מה שיגרום לבטן שלו לרדת.

2. תן שבחים חיוביים כאשר הכלב שלך יושב. ברגע שהיא או הוא יושבים, אמרו “כן!” ולהעביר את הפינוק. המטרה היא שהכלב יחבר בין הפעולה, הביטוי או המילהלפינוק ולשבח.

3. החלף את הפינוק באמצעות אותות ידיים. כאשר הכלב שלך לומד את הפקודה המילולית, הפסיק לסייע בפעולה והתחל להשתמש בסימן יד נלווה. יד נפוצה מתחילה בהנחת ידו השטוחה מעל ומול ראשו של הכלב. בזמן שאתה אומר “שב”, משוך את ידך לאגרוף רופף, או הרם אותה בתנועת J לסיום כשכף היד שלך פונה כלפי מעלה.

4. חזור על הפעולה עד שהכלב שלך יגיב לפקודה שלך בכל פעם. זה יכול לקחת זמן מה, במיוחד אם אתה מאמן כלב בוגר או כלב עקשן. עם זאת, אל תוותרו! חשוב למערכת היחסים בינך לבין הכלב שלך שהוא עוקב אחרי ההובלה שלך. זה יעזור לכם לחיות יחד ולמעשה לשמור על כלבכם בטוח יותר

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

ללמד את הכלב שלך להישאר במקום

1. למדו את הכלב שלכם “להישאר”. ישנן כמה פקודות שיכולות ממש להציל את חיי הכלב שלך והפקודה “להישאר” היא אחת מהן. ניתן להשיג את כלבך מחוץ למצבים מסוכנים, בנוסף פשוט להשאיר אותו מחוץ לצרות, ביתר קלות כאשר אתה יכול לאמן את כלבך להישאר במצב.
לגור הבנה אינסטינקטיבית כיצד להישאר כאשר מאוימים והאם משתמשת גם בפקודת “שהייה” מובחנת מאוד. אימון אינסטינקטיבי ומוקדם זה אמור לעזור לך לאמן את כלבך לעקוב אחר פקודתך להישאר

2. התחל את האימונים שלך עם הכלב שלך במצב “שב”. כאשר הכלב שלך יושב, עמד כך שהוא או היא בצד שמאל שלך פונים לאותו כיוון. בהמשך מכונה זו עמדת ‘המקום’.

3. אחוז בצווארון הכלב ואמור “שם הכלב, הישאר!” עליך לעשות זאת תוך כדי הנחת ידך הפתוחה לפני הפנים של הכלב שלך, אך לא לגעת בו. קצות האצבעות צריכות להיות מכוונות כלפי מעלה וכף היד אמורה להיות פונה אל הכלב שלך. המתן שתי שניות. אם הכלב נשאר במקום, אמור “כן!” וזה תגמול.

 • אם היא קמה, תגיד “אופס!” ולהתחיל שוב. התחל ב”שב “והמשך שוב ל”שהייה”.
 • חזור על כך עד שהכלב שלך יישאר במקומו לפחות עשר שניות ואז שבח אותו. המשמעות היא שייתכן שתצטרך לחזור על כל הרצף הזה מספר פעמים.

4. הגדילו בהדרגה את משך הזמן בו אתם נשארים בכלבכם. כאשר הכלב שלך לומד פקודה זו היטב, אתה יכול להתחיל להגדיל את משך הזמן תוך התרחקות בהדרגה במהלך השהייה. אם הכלב שלכם קם, חזרו כל הדרך לישיבה וחזרו על הרצף, עד שתוכלו להסתובב בחופשיות במהלך השהות.

 • אתה צריך להיות גם פקודה מסוימת לשחרר את הכלב שלך מהשהייה כמו “בסדר!” או “בוא”. בדרך זו, הכלב שלך יודע מתי הוא יכול לזוז.

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

ללמד את הכלב שלך לשכב

 1. למדו את הכלב שלכם לשכב. “מטה” משולב בדרך כלל עם “שהייה”, ונועד להיות פקודה חזקה יותר. מטה למעשה מפסיק את כל הפעולות שהתרחשו לפני הפקודה, ולכן הוא מועיל בבקרת התנהגות.

2. התחל שוב עם הכלב שלך במצב ‘שב’. כמו שאתה אומר “[שם הכלב], למטה!”, החזק את ידך השמאלית מעל ראשו של הכלב שלך, כף היד לכיוון הרצפה. עם פינוק ביד ימין, הנמי את היד לכיוון הרצפה לאט וקרובה יחסית לגוף הכלב.

3. תן לכלבך חיזוק חיובי לביצוע הפקודה. ברגע שגם הבטן והמרפקים נמצאים על הרצפה, אמרו “כן!” ולהעביר את הפינוק. זה יהפוך קשר במוחו של הכלב בין הפעולה לתגמול

4. חזור על רצף זה מספר פעמים. חזרה היא המפתח ללימוד הכלב שלך, ובעקבותיו, הפקודה. המטרה היא שהכלב שלכם יבצע את פקודתכם ולא משנה מה הוא עושה כשאתם נותנים לו. ככה, אם הכלב שלך עושה משהו שובב, אתה יכול לעצור את ההתנהגות במהירות וביעילות. 

 • כמו אילוף פקודות אחרות, אם הכלב לא ממלא אחר הפקודה או עושה משהו שונה, התחל שוב מההתחלה. הכניסו את הכלב למצב ישיבה פעם נוספת והתחילו מההתחלה.

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

ללמד את הכלב שלך לזכור

 1. למדו את הכלב שלכם לבוא כשאתם קוראים לו. הפקודה “בוא” ידועה גם כ”זכירה “. כמו אימונים לפקודות בסיסיות אחרות, התחל עם הכלב שלך במצב “לשבת”

2. משוך בעדינות את הכלב לעברך באומרו “[שם הכלב, בוא!” עליכם לעשות זאת בקול מעודד יותר מכפי שאתם משתמשים בפקודות אחרות, מכיוון שאתם רוצים שהכלב ירצה לבוא אליכם. ליווי את הפקודה במחווה כדי להראות לכלב את מה שאתה רוצה.

3. לפתות את הכלב שלך לבוא עם פינוק. לאחר שהראיתם לכלבכם כיצד להגיע ואיזו פקודה תעניקו, הניחו חתיכה של אוכל כלבים יבש לרגליכם והצביעו עליו. לאחר זמן קצר מאוד, מחוות הכוונה לרצפה שלפניך אמורה להספיק. בהמשך יהיה צורך רק בפקודה או במחווה.

4. חיזקו את הפעולה בשבחים. כאשר הכלב שלך מגיע אליך, שבח אותו באמצעות הביטוי “בואי בוא!” תן לו או לה חיית מחמד נחמדה על הראש, להראות לכלב שאתה מעריך את מה שהוא בדיוק עשה בשבילך

5. תרגל את הפקודה במגוון פעמים ובמגוון מיקומים. כשאתה מתקשר עם חיית המחמד שלך, נצל הזדמנויות להתקשר אליו מרחבי החדר על ידי שימוש בשמו ואומר “בוא!” ומשבח אותו כשמגיע לשם. זה יגרום לכלבכם להכיר את הפקודה.

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

ללמד את הכלב שלך לעקב אחריך

1. למדו את הכלב שלכם ל”עקב “. פקודה זו היא לרוב המסובכת ביותר ללמד. עם זאת, רוב הכלבים יכולים ללמוד את זה אם אתה תואם את האימונים שלך. לימוד בן לוויה שלך לכלב עקב יחסוך את הגב, הכתפיים, הצוואר של הכלב שלך וכבוד לשניכם (אם כי, הכבוד עשוי להיות נמוך ברשימת העדיפות של הכלב שלך).

 • ככל הנראה הכלב שלכם ירצה באופן טבעי לרוץ בקדרה ולהתרחרח ולהתפנות לכיוונים רבים. אתה צריך להראות לו או לה שיש זמן לחקור וזמן לא לעשות זאת.

2. שים את הכלב שלך במצב ישיבה. השתמש במוליך ההליכה הרגיל, הכניס את כלבך למצב “לשבת” לצד רגל שמאל, פונה לאותו כיוון שאתה. זה מכונה עמדת ה”מקום “.

 • השתמש תמיד בצד שמאל כדי למנוע בלבול עם הכלב.

3. תגיד לכלבך “עקב”. אמור “[שם הכלב], עקב!” תוך כדי צעד קדימה ברגל שמאל. החל מכף הרגל השמאלית יהפוך לאות שהגיע הזמן להתקדם. הכלב שלך יכול להתנגד או לעבור במהירות. בשני המקרים תן משיכה עדינה וחזור על הפקודה “עקב”.

4. הורה לכלב להישאר לצידך. אם הוא או היא מתרחקים יותר מדי לצד, טפח על הרגל שלך ואמור “תמשיך איתי!” או “כאן!” או ביטוי קצר אחר. אמור תמיד את אותו המשפט כדי להתכוון לדבר הספציפי הזה.

5. התנהגות שגויה נכונה. אם הכלב מתרחק קדימה, אמור “לא, [שם הכלב], עקב” בקול רגוע. במידת הצורך, משוך בחוטים. כשאתה עוצר, עצור תמיד ברגל שמאל ואמור “[שם הכלב], שב.” אם הכלב שלך מתקדם שוב, משוך בעדינות או מקם אותו או אותה פיזית לצד רגל שמאל באמצעות הפקודה “לשבת”.

 • אם הדברים יוצאים קצת משליטה, עצרו והניחו את הכלב במצב ישיבה לצידכם שוב, שבחו אותו או אותה והתחילו מחדש. עליכם תמיד להתאים את הכלב למיקומכם, לא להתאים את עמדתו לשלו. (אם תתאים את עמדתך לשלו, הוא בסופו של דבר יהיה מאומן באנושות שלו לציית לו)
 • עליכם להרגיל את הכלב לא לחוש מתיחות כלשהי בראש אלא אם כן אתם מבצעים תיקון, או שהכלב ייכנס להרגל למשוך ללא הרף. בצע את התיקונים שלך לפי קול ומחווה והשתמש רק במוביל אם הוא לא מקשיב.

6. תן שבחים כשהכלב עקבי. אתה יכול לשבח בעדינות את הכלב שלך בזמן שהוא או היא מתכוונים היטב, אך שמור על כוונוןו כדי לא להסיח את דעתו. ברגע שהוא מציית בעקביות לפקודות המדוברות, שתק ותשתמש רק בפקודות המדוברות לצורך תיקון.

 • משך הזמן ללמוד הוא אינדיבידואלי, אז אל תמהרו להזיז דברים.

7. למדו את הכלב לשבת כשאתם עוצרים. כשאתה מוכן לעצור, עליך לעצור ברגל שמאל ולהגיד “[שם הכלב], שב.” לאחר מספר חזרות, אינך צריך עוד להשתמש בפקודת ה- sit. הכלב שלך יכיר כי עצירה ברגל שמאל היא האות לו או לה לעצור ולשבת.

8. תרגל את הפקודה אך ורק באמצעות שפת גוף. כאשר הכלב שלך מציית בעקביות לפקודת ה”עקב “, התחל באופן בלתי צפוי עם כף הרגל השמאלית והפסק ללא פקודות מילוליות או איתות ידיים. כמו כן, כאשר הכלב שלך נמצא במצב “מקום”, צא מדי פעם עם הזכות. הכלב שלך ירצה להתחיל איתך, כך שתשתמש בפקודה “להישאר” ותסתובב סביבו חזרה למצב “מקום”.

 • התחל חלוף עם שמאל ושימוש בפקודת העקב ואז צא עם הימין והשתמש בפקודת השהייה. לאחר זמן מה תוכלו להתקדם לדרך אקראית בשתי כפות הרגליים ולחיזוק התנהגות ה”עקב “או ה”שהייה” המתאימה. כאשר אתה וכלבך למדו זאת היטב, תוכלו לתפקד בצורה חלקה כצוות לא משנה היכן אתם נמצאים.

תרצו לפרסם את המלצות האילוף שלכם?

השאירו פרטים באתר, בחרו איזה פרסום תרצו ונחזור אליכם בהקדם

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

 1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
 2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!