כיצד מומלץ לקלח כלבים?

מקלחת לכלבים יכולה להיות משימה מורכבת. קודם כל, רוב הכלבים בכלל לא אוהבים להתקלח והם מרגישים מפוחדים מהרגע שבו מכניסים אותם לאמבטיה. מעבר לכך, לכל גזע של כלב יש סוג אחר של עור או שיער ולכן צריך להתייחס לזה בעת המקלחת. עם זאת, אפשר להתעודד מהעובדה שניתן להשתמש מראש בתכשירים ייעודיים כמו שמפו לכלבים וכך לחסוך לפחות חלק מהמאמץ ומעוגמת הנפש.

בנוסף, יש כמה טיפים שרלוונטיים לכל בעלי הכלבים וגם אותם כדאי לנצל אם רוצים לקלח אותם במהירות וביעילות:

א. השתמשו בחיזוק חיובי – חיזוק חיובי הוא תמיד כלי אפקטיבי יותר בהנעה לפעולה של כלבים, בהשוואה לעונשים, צעקות או חלילה אלימות פיזית. אם משתמשים בחיזוק חיובי ונותנים לכלב ממתק לפני ואחרי המקלחת, סביר להניח שהוא יזהה את כל הסיטואציה עם תחושות חיוביות ויקל על הבעלים שלו בפעם הבאה שזה יקרא. עם הזמן, אפשר גם להחליף את הממתק במילה טובה לכלב או כמובן בליטוף.

ב. שמרו את הראש לסוףכלבים נלחצים כשהם לא רואים או שומעים. כמו כן, הם מבצעים את תנועת הניעור שלהם רק כאשר הראש נרטב. לכן, הכי טוב להתחיל לקלח את הכלב ממרכז הגוף ולהמשיך לעבר הזנב. אם הכלב מגיב בהיסטריה לנגיעות בזנב, אפשר גם לוותר על זה לחלוטין. בכל מקרה, את הראש מרטיבים רק בסוף.

ג. קחו איתכם מספיק מגבות – כלב במקלחת ביתית זקוק לפחות ל-3 מגבות: שתיים בשבילו ועוד אחת בשביל הרצפה. חוץ מזה, זכרו שהכלב נלחץ יותר מזה שהוא לא יציב בתוך המקלחת מאשר מהשמפו או הסבון שאתם שמים עליו. לכן, השתמשו בשטיחון מיוחד לאמבטיה או במגבת ייעודית שאין לכם בעיה להרטיב.

איך בוחרים שמפו לכלבים?

מי שכבר יודע להתמודד עם הטכניקה של מקלחת לכלבים יכול לעבור לשלב של התלבטות בין מוצרי הטיפוח. כאן, ההמלצה היא להתמקד רק בתכשירים או שמפו לכלבים שמיוצרים על ידי חברות גדולות ואמינות. לבסוף, כדאי לקרוא את ההנחיות שמופיעות על האריזה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בחנויות וברשתות.

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!