כל מה שכדאי לדעת על מסרקים לכלבים

מסרקי כלבים הם פריטים ספציפיים לטיפוח הכלב שלך. פריטים אלה מסווגים על פי השימושים הספציפיים שלהם, שיכולים לנוע בין חיסול טפילים להפחתת צמיחה אקראית אצל כלבים בעונת המעבר.

להלן, פירטנו כמה מהשאלות הנפוצות ביותר של לקוחותינו.

מה זה מסרק כלבים, ואיך משתמשים בו?

קומבים הם אחד הכלים העתיקים ביותר שמשמשים בני אדם. למעשה, המסרק המוקדם ביותר הוא כ- 10,000 שנה ונמצא במהלך חפירה בצפון אירופה. מאז התקופה הפרה-היסטורית, המסרק, כלי שטוח עם תווים עשויים מחומרים שונים, שימש לצחצוח ומיישר שיער.

כלבים עשויים להיות בעלי החיים הראשונים שבייתו על ידי האדם, אך טיפוחם לא הפך למנהג מגובש עד המאה העשרים עם לידתו של טיפוח כלבים. מפעלי טיפוח לחיות מחמד מוקדשים אך ורק לטיפול וטיפוח חיות המחמד שלנו באמצעות מכשירים וכלים שונים, כולל מסרקי כלבים.

מהם היתרונות של שימוש קבוע במסרק כלבים?

מסרק לכלבים הוא אביזר חיוני לכל בעלי הכלבים והמטפלים בהם. זה חשוב במיוחד לטיפוח כלבים עם שיער ארוך או מתולתל אשר לעיתים קרובות דורש תחזוקה שוטפת. רק כלבים קצרי שיער יכולים להסתדר ללא שימוש בסרקי כלבים. בשבילם מספיק צחצוח נחמד בכל יום. ישנם מספר יתרונות של שימוש במסרק לכלבים:

 • מחליק ומייפה את הפרווה: כלב מסרק את פרוות הכלבים החלקות ומבטיח את יופיו, במיוחד לאחר אמבטיה.
 • מסיר קשרים: מסרקים מסירים את הקשר מהפרווה.
  ממזער את אובדן השיער: סירוק תכוף ממזער את נשירת השיער.
 • צמצם את שיער המת בבית: מסרקי כלבים עוזרים להיפטר משערותיו המתות של הכלבלב שאבדו במהלך שפיכתם, מה שמסייע להשאיר את הבית שלכם ללא עננים של שיער חיות מחמד.
 • דה-באגינג: הסוגים החדשים של מסרק כלבים הקיימים בשוק נועדו לחסל פרעושים, קרציות ושאר רחמי רחם אחרים. חלקם מיועדים גם בהתאמה אישית להסרת פרעושים וכינים בשיניים צפופות כדי לבצע את העבודה כמו שצריך.
 • שימון: באמצעות טיפוח תכוף, עור חיית המחמד שלך נשאר משומן מכיוון שהשמנים הטבעיים של הגוף מופצים באופן שווה בכל המעיל.
 • זרימת דם: מסרקי כלבים, כמו מברשות, מעוררים את זרימת הדם בחיית המחמד שלך. והם אוהבים את זה!

מתי עלי להשתמש במסרק כלבים עם חיית המחמד שלי?

לפני הצחצוח, עליך לסרק את פרוות הכלבים שלך באמצעות מסרק גדול עם שיניים מרווחות. בדרך זו אתה מחסל קשרים גדולים לפני שתמשיך, במיוחד בשגרת הטיפול שלך בכלבים היומיומיים. זכור, בחורף, טיפוח כלבך מדי יום חשוב עוד יותר מכיוון ששיער סבוך יכול להפחית את תפקוד בידוד הפרווה המגן על הכלב מפני הקור.

מדוע חשוב להסיר קשרים מפרוות הכלב שלי?

חשוב להתיר או להסיר קשרים מפרוות הכלבים, במיוחד עבור כלבים ארוכי שיער כדי לאפשר לעורם לנשום. אוורור מעיל לקוי מעכב בין היתר את ספיגת התרופות האנטי-טפיליות. מכיוון שפרעושים וקרציות מסוגלים לחדור קשרים אלה חיוני להבריש או לחתוך אותם.

לא מומלץ להשתמש בכלים אחרים, כמו להבים, בכדי לחסל קשרים, מכיוון שהוא עלול לפגוע בעור, מה שיוביל לפציעות. הכלי האידיאלי שישמש למטרה זו הוא מסרק כלבים עם תילים רחבים בכדי למנוע נזק לעור ולהבריש את פרוותו של חברך הפרוותי האהוב.

האם זה נכון שאתה לא צריך לסרק פודלים?

לא, זה לא המקרה. כל הכלבים זקוקים לטיפוח קבוע כדי לשמור עליהם מסודרים ובריאים. לכן מומלץ מאוד לסרק את פרוות הכלב שלך מדי יום בכדי למנוע התפשטות טפילים ודלקות עור שעלולות להתקשות לבטל אם מעיל חיית המחמד שלך יישאר ללא השגחה.

אילו סוגים של מסרקי כלבים קיימים בשוק?

ניתן למצוא מגוון רחב של מסרקי כלבים בחנויות המתמחות. אפשר גם למצוא אותם ברשת. עם זאת, חשוב שתלמד תחילה על הפונקציה הספציפית של כל סוג מסרק על מנת להשתמש בהם כראוי. באופן כללי, תוכלו למצוא את הסוגים הבאים של מסרקי כלבים המופיעים בטבלה שלהלן:

סוג מסרק הכלבים

למה זה משמש?

מסרק מתכת

זהו המגוון המסורתי ביותר של מסרק כלבים שהוא גם יעיל ביותר. יש לה טיפים מעוגלים ומשמש להסרת שיער מת בכלבים ארוכי שיער. המסרקים המטאליים הטובים ביותר עשויים נירוסטה.

מסרק מדמיע

אלה הם סוג מיוחד של מסרקים המסירים כתמי דמעה (אבק שינה או ריר עיניים) ושרידי לכלוך סביב בלוטות הלקרימלום של כלבים עם שיער ארוך וצפוף. הם קטנים והקצות מעוגלים בכדי למנוע נזק באזורים רגישים.

מסרק חיתוך

מסרק זה משמש למיגור קשרים אצל כלבים עם שיער ארוך, במיוחד בעונת ההשפלה. להביו מופנים פנימה כדי לא לפגוע בבעל החיים. אין להשתמש בזה כל יום מכיוון שהוא יכול להשאיר חתכים בפרוות הכלבים. בנוסף, עליכם ללמוד להשתמש בו כראוי לפני שתתחילו להשתמש בו לטיפוח שיער חיות המחמד שלכם.

מסרק נגד פרעושים

למסרקים אלה יש שיניים צרות במרווחים צרים כדי להסיר פרעושים מפרוות הכלבים. אלה הם כלים יעילים, אך דורשים עבודה יסודית ושימוש זהיר כדי להשיג יעילות מקסימאלית.

מסרק חשמלי

מסרקים חשמליים יכולים להיות מופעלים באמצעות סוללה ומשמשים למיגור קשרים או הסרת טפילים, כמו קרציות כלבים, פרעושים וטפילי עור אחרים.

באיזו מסרק כלבים עלי לבחור כדי לקצץ את השיער הקצר של הכלב שלי?

כלבים קצרי שיער, כמו פינצ’ר או צ’יוואווה, אינם דורשים שימוש בסרקי כלבים. אתה יכול פשוט לצחצח את הפרווה שלהם כדי לאסוף שיער מת ולהסיר טפילים. אם חיית המחמד שלך קצרת שיער, עדיף שתבחר להשתמש בכפפות או צחצוח צחצוח כשאתה שומר על ההיגיינה הרגילה שלהם. שימוש בכפפות יגן על עור חברך הפרוותי מפני נזק ויוצר יעילות מירבית וחיית המחמד שלך תיהנה מתשומת הלב והזמן איתך.

איזו מסרק כלבים הכי טוב לכלבים עם שיער ארוך?

כלבים ארוכי שיער דורשים טיפול רב יותר בכל הקשור לטיפוח המעילים שלהם. ראשית, הברשו קלות את מעיל הכלב. לאחר מכן המשיכו בטיפוח בעזרת מסרק עם שיניים רחבות. בדרך זו, תתנתק את כל הקשר האפשרי ותאתר כל פסולת גדולה. בצע תהליך זה מדי יום, במידת האפשר.

נסה להיזהר בתהליך הסירוק כדי להימנע משיכת שיער כלשהו או פגיעה בעור חיית המחמד שלך. אם אתה מסרק את שיער חיות המחמד שלך כל יום, סביר להניח שלא יהיו לך בעיות, אפילו בעונת ההשפלה.

באיזו תדירות עלי להשתמש במסרק כלבים?

לכלבים קצרי שיער מומלץ להשתמש בכפפות טיפוח אחת לשבוע, לפחות, למעט באביב ובסתיו, כאשר עליכם לטפח כלבים אלו פעמיים בשבוע. לכלבים ארוכי שיער מומלץ לסרק את שיערם מדי יום כדי להימנע מהתפתחות קשרים בעייתיים. הכלב שלך יודה לך על הנוחות שיש לך שיער כלבים נהדר!

קריטריונים לקניות

יש לשים לב למספר דברים לפני שקונים מסרק לכלבים. הבחירה באביזר טיפוח לשיער לחיות מחמד חשוב זה כפופה לכמה גורמים, כפי שניתן לראות מהרשימה הבאה:

 • גזע וסוג שיער
 • גודל אביזר
 • פונקציה
 • עמידות של חומרים
 • ארגונומיה
 • דירוג משתמשים

סוג גזע ושיער

וודא כי סוג המסרק שאתה קונה לכלבך מתאים לגזע הכלב שלך ולסוג מעיל הפרווה. לדוגמה, אינך יכול לקנות את אותו מסרק לכלבים עבור צ’או, רועה גרמני ומלמוט. אם הכלב שלך ארוך שיער, בחר סוג מסרק לכלבים בהתאם והתייעץ עם גידול כלבים או וטרינר, במידת הצורך, לפני שתקבל את ההחלטה שלך.

גודל אביזר

בחירת גודל מסרק תלויה גם בגזע ובמעיל הפרווה של חיית המחמד שלך. באופן כללי, טווח הגודל הוא S (קטן), M (בינוני) ו- L (גדול). אל תתעלם מהפרט הזה כדי להימנע מהצורך לרכוש מסרקים גדולים יותר בעתיד.

פונקציה

מסרק כלבים למיגור קשרים אינו אותו סוג של מסרק המשמש להיפטר מטפילים. כל מסרק מיועד לפונקציה מסוימת. נתח את המטרה שלשמה אתה הולך להשתמש במסרק ואז תחליט על המסרק הנכון לקנות עבור הפוך שלך.

עמידות של חומרים

העמידות של מסרק הכלבים היא גם גורם חשוב שיש לקחת בחשבון. בעיקרון, עליכם לבחור חומר עמיד, וזה תמיד עדיף אם תקנו חומר ממותג מוכר. ניתן לקנות מסרק בסופרמרקט או בחנויות מוזלות, אך ייתכן שמברשות מסוגים אלה לא קיבלו אחריות. לכן, בחר תמיד לקנות מסרקים לכלבים המיוצרים מחומרים איכותיים כך שיישארו לך שנים רבות.

ארגונומיה

ארגונומיה היא מונח מהודר המתייחס לנוחות שמספק מוצר בהתבסס על העיצוב שלו. בחר מסרקים עם ידית, במידת האפשר, כך שיהיה לך נוח להחזיק במהלך סשן טיפוח. כמו כן, בדקו האם חיית המחמד שלכם אלרגית לחומרים בהם נעשה שימוש ואם קל ונוח לכם לנהל אותם. במיוחד אם הכלב שלך גדול ויש הרבה שטח לכיסוי.

דירוג משתמשים

מדריך זה יעזור לכם לקנות את מסרק הכלבים המתאים בכדי לספק ימי שיער טובים לחברכם הפרוותי הקטן. בנוסף, מומלץ לבדוק את דירוג המשתמשים לפני שתקבל את ההחלטה הסופית שלך. גלילה בין ציוני 4 ו -5 כוכבים ובחינת התגובות של המשתמשים תעזור לך לפתח הבנה טובה יותר של המוצר. אתה יכול גם למצוא הערות המפרטות את המפרט הטכני של מוצרים, שעשויים להועיל לך לפני שתבצע את הרכישה הסופית.

לסיכום

מסרקי כלבים הם אביזרי תספורת חיוניים לכלבים, במיוחד לכלבים עם שיער ארוך או בינוני. טיפוח פרוות לחיות מחמד דורש סירוק יומיומי כדי להתיר קשרים ולמנוע בעיות שיער נוספות. קומבים מחליקים קשרים, מעוררים זרימת דם ומסירים עקבות של לכלוך וטפילים מפרוות חברינו הטובים ביותר.

כמו כן, טיפוח יומי הוא חלק בלתי נפרד משמירה על הבריאות הטובה ביותר של חבריך. ניתן להשתמש במסרקי כלבים לאחר הצחצוח, ככלי יעיל להסרת שיער מת, והם מומלצים לשימוש יומיומי, במיוחד באביב ובסתיו, בעונות ההשפלה הכבדות.

אם אהבתם את המדריך היסודי שלנו בנושא מסרקי כלבים, השאירו תגובה כדי ליידע אותנו ואל תשכחו לשתף אותו עם חבריך!

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

 1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
 2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!