כל מה שצריך לדעת על רתמות כלבים

לפני שאתם רוכשים רתמה לכלב, עליך להיות מאוד מוכר עם התפקודים של מוצר זה לחיות מחמד ויתרונותיו לחיית המחמד שלך ולעצמך. זה יהיה תלוי באופן טבעי בדגם שתבחרו. בחלק שלהלן נדון בכמה מהתכונות החשובות ביותר של רתמות כלבים, כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת לפני שאתם קונים. ענינו גם לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנושא רתמות כלבים.

למה כדאי לקנות לכלב שלי רתמה?

מוטב שיהיה לכלבך להיות ברצועה כשאתה יוצא כדי שלא יוכל לברוח או ללכת לאזור שבו חייו עלולים להיות בסכנה – למשל הרחוב. זו הסיבה שחובה שתלבש את כלבך ברתמה, כמו גם ברצועה. זה יביא לחוויה נוחה יותר להולכי רגל וכלבים אחרים הסובבים אתכם כשאתם בחוץ עם הגור. אתה צריך גם לרצות את כלבך ברצועה ולרתום בכל פעם שאתה נוהג.

יש לרסן כלבים בכל המקומות הציבוריים, למעט אלה המיועדים במיוחד לכלבים לשחק בחופשיות. אתה צריך רק לאפשר לחבר הכלב שלך להשתחרר ב”פארקי כלבים “מיוחדים שבהם הם מורשים לרוץ בחופשיות, או באזורים ספציפיים אחרים המיועדים לכלבים להיות מחוץ לרצועה.

האם רתמה פועלת גם לאבטחת הכלב שלי ברכב?

כלב צריך להיות מאובטח היטב כשנוסע ברכב. קיימים רתמות שנוצרו במיוחד לשימוש ברכב, או שאתה יכול פשוט להשתמש ברתמה שיש לך להליכה. עם האחרון, תצטרך לקשור חוט לאחת הטבעות של הרתמה ולחגורת הבטיחות, כדי לאבטח את כלבך בבטחה לרכיבות ברכב.

כדי לנסוע באופן חוקי ובטוח, עליכם לחגור חגורת בטיחות בכל עת ברכבכם. אותו עיקרון תקף לכלבך. מומלץ לחבר את חגורת הבטיחות לרתמה לטובת נוחות וביטחון רב יותר של כלבך. אביזר זה יבטיח כי הגור שלך מוגן, וכל תנועה פתאומית של הרכב אינה גורמת נזק לכלבך.

האם אנשים חוששים מכלבים שלא לובשים רתמות?

יש אנשים שפשוט לא רגילים לקיים אינטראקציה עם כלבים, והם עשויים לא להבין את דרכי הכלב להביע את עצמם לבני אדם. כלבים מסוימים יכולים גם להיות עצבניים יותר כאשר הם סביב אנשים שחוששים מהם. על ידי מריחת האדרנלין החיה עצמה מתחילה להרגיש לא בנוח עם מחוות גופו של מי שחושש מהם וזה יכול לגרום לכלב לנבוח בהתגוננות על האדם.

אם אתה מטייל עם כלבך ברצועה, אתה יכול להימנע ממצבים מסוכנים אלה ולהימנע מהולכי רגל שמפחדים מכלבים. מצבים יכולים להסלים במהירות אם הכלב שלך משתחרר. הכלב שלך עלול להרגיש לא בנוח בפני אדם מפחד, ואדם זה יגביר עוד יותר את אי הנוחות והפחד שהם חשים. היה אזרח טוב ושמור על הכלב שלך בנוח על ידי תמיד לשמור על הכלב שלך ברצועה, אפילו קרוב לבית.

האם ישנם חוקים לגבי כלבים שלובשים רתמה?

ישנם חוקים הנוגעים לרצועות כלבים ברוב המדינות. בארה”ב החוקים משתנים בהתאם לעירייה בה אתה וכלבך גרים ומצויים. תקנות אלה נועדו להגן על כלבים מפני התעללות, ולהימנע מכל פגיעה בה מעורבים בעלי חיים אלה. על הבעלים לציית לחוקי בקרת בעלי חיים בכל עת. אתה יכול לבדוק עם העירייה המקומית שלך לגבי החוקים המקומיים הנוגעים לטיפול ושליטה בכלבים באזורך.

מרבית החוקים ידרשו מכם לקבל ביטוח אחריות ולהתעדכן בחיסונים של כלבכם. בעלי חיים אלה חייבים להיות ברצועה ברוב המקומות הציבוריים, אלא אם כן נקבע במפורש בחוקי הפארק כי הם יכולים להיות מחוץ לרצועה. במקומות מסוימים, גזעים מסוימים נחשבים למסוכנים במיוחד, ולכן לעולם לא ניתן לשחרר אותם ועליהם ללבוש תמיד לוע.

האם רתמה זהה לצווארון כלבים?

למרות שנועדו למלא את אותה פונקציה, שני אביזרים אלה אינם זהים. שתיהן מאפשרות לך לקחת את הכלב שלך לטיול בבטיחות מקרקעין. בשימוש ברצועה, שניהם מונעים מהחיה שלך לסטות רחוק מדי מכם ולברוח לרחוב אתה יכול לשלוט על מעשיהם ולמנוע מהם להתקרב יותר מדי לכלב איתו הם יכולים להילחם. רתמה מפיצה את הלחץ של הכלב מושך ברצועה או שאתה מושך ברצועה, על שטח רחב יותר בפלג גופו העליון של הכלב ומספק לך שליטת מורו עבורך, כמו גם הפחתת הסיכוי לפציעה בכלב, כאשר משווים אותו ל צווארון רגיל.

רתמה עם וו מקביל היא הכרחית בעת נסיעה ברכב, כאשר במקרה זה לא ניתן להשתמש בקולר. זה יגרום נזק רב יותר לכלבך מאשר לרתום במקרה של תאונה או בלימה פתאומית.

אילו בעיות יכולות להיות מללבוש רתמה לכלב

צווארונים משמשים בדרך כלל יותר פופולרית מאשר רתמות של אנשים להליכה על חיות המחמד שלהם. עם זאת, בשנים האחרונות מומחים רבים דנו בבעיות הקשורות בצווארונים. אחרים עדיין עומדים לצד צווארונים. פירטנו את היתרונות והחסרונות של שני האביזרים בטבלה שלהלן:

סגנון

יתרונות

חסרונות

צווארון

יש האומרים שאפשר למשוך את הרתמה, מכיוון שהיא הייתה מטרתה המקורית. זו גם אינדיקציה לכך שחיית המחמד והבעלים יוצאים לטיול.

משיכה יכולה למעשה לגרום נזק לצוואר הכלב המהווה חלק עדין מאוד בגופו.

רתמה

משיכה לא תפגע בחיית המחמד שלך מכיוון שמשקל הרצועה מופץ על גופה. מומלץ לנסוע ברכב. אידיאלי לכלבים הסובלים מבעיות נשימה.

כלב שלעתים קרובות אתה מתקן למשיכה עשוי לחשוב שהוא אכן יכול למשוך. אל תסבלי את זה.

כיצד אוכל לגרום לכלב שלי לא למשוך יותר מדי את הרצועה?

איך שגידלת את הכלב שלך קובע בסופו של דבר את הגישה שלו כשאתה יוצא לטיולים יחד. חלקם ימשכו כל הזמן ברצועה שלהם, וטיולים אלה עלולים להפוך למעצבנים מאוד עבור בעליהם. אתה יכול אפילו לסבול מפגיעה בגב מלהחזיק בחוזקה את כלב המחמד שלך כדי להימנע ממנו ללכת לאן שהוא לא צריך ללכת, לגרום לו ללכת בדרך הנכונה, או ללכת במהירות סבירה.

אם זהו המקרה שלך, מומחים ממליצים לך שלא להשתמש ברצועות נשלפות, מכיוון שאלו נותנים חופש שכלבך לא יכול להעריך במהלך האילוף. לעומת זאת, רצועות קצרות מאוד ידכאו את חיית המחמד שלכם בצורה לא הוגנת. זכור כי בזמן שאתה קובע בסופו של דבר את הכללים, עליך לנסות ללכת בקצב ההליכה הטבעי של הכלב. זה הזמן המאושר שלהם, אז אל תפסיקו לעיתים קרובות מדי.

אם הכלב שלך מושך יותר מהסביר, עצור עד שהוא יירגע לפני שתמשיך בהליכתך. אם אינך מצליח לגרום לו לציית, פשוט שנה כיוון וחיית המחמד שלך תדע בדיוק לאיזה כיוון אתה הולך. קחו בחשבון שתמיד צריך להיות רגועים, מכיוון שכלבכם יבחין אם אתם עצבניים וגם הם יתחילו להיות עצבניים.

האם הרתמות מתאימות לכלבים בכל המשקלים והגדלים?

כפי שאולי הבנתם מתוך בחירת המוצרים שלנו, הרוב המכריע של הרתמות מגיעות בגדלים שונים שמתאימים לכל גזע כלבים. תוכל למצוא את הרתמה הנכונה לחיית המחמד שלך, בין אם זה צ’יוואווה זעיר או דני נהדר. עם זאת, עליכם לשים לב במיוחד לאיכות הכוללת, לחוזק התפר ועמידות המוצר, במיוחד אם הכלב שלכם גדול מאוד.

כלבים קטנים מאוד קלים יותר וקלים לשליטה, כך שהרתמה היא יותר אביזר אופנה. זה כלי נהדר לאמן גזעים גדולים יותר בהתחלה: הוא מאפשר לך לכוון את התנועות שלהם ולגרום להם להבין מה הם עשויים ואולי לא לעשות. תהיה לך גם שליטה טובה יותר עליהם עם רתמה.

האם רתמות יכולות לגרום לכלב שלי למשוך יותר?

יש אנשים שמאמינים כי הרתמה יכולה להוביל לכלבים מושכים יותר ברצועה. הסיבה שמאחורי חשיבה זו היא שהאביזר הזה נוצר במקור ומשמש לכלבים המושכים מזחלות או עגלות. עם זאת, שוק זה התפתח לא מעט בשנים האחרונות וכעת ניתן למצוא סוגים שונים של רתמות, שרבות מהן אידיאליות לאימוני כלבים.

זו הסיבה שלא ברור אם רתמה תגרום לחיית המחמד שלכם למשוך יותר או לא. למעשה, השוק מציע דגמים מסוימים שנועדו ללמד את הכלב שלכם לא למשוך ברצועה. מעניין לדעת כי רתמה תגרום פחות נזק גופני לכלבך מאשר צווארון אם יש לו נטייה למשוך הרבה במהלך הליכות. כפי שציינו קודם, הסיבה לכך היא שהמשקל מופץ בצורה שווה יותר.

אילו עצות עלי לנהוג כשאתה לוקח את הכלב שלי לטיול?

זמן חוץ הוא הזמן הטוב ביותר ביום עבור החיה שלך, ואנחנו מעודדים אותך לכבד את טעמיה. עם זאת, עדיין תצטרך לעקוב אחר לוח הזמנים שלך. זו הסיבה שמומלץ שתתחיל את הטיול שלך על ידי פנייה למקום בו הכלב שלך יכול להיות חופשי לחלוטין, כמו פארק כלבים. אפשרו לו לרחרח ולחקור, לשחק ולהקל על עצמו.

אחרי שהענקתם לחיית המחמד שלכם זמן כיף, תוכלו לצאת לטייל יחד. זה כאשר אתה רוצה להגדיר כמה כללים מתאימים. אתה עדיין יכול לאפשר לכלב לרחרח סביבו או לסמן את שטחו מעת לעת, אבל אתה לא רוצה שזה יהיה כל כך תדיר שתפסיק יותר מכפי שתלך.

מה קורה אם אני רק רותם את הכלב שלי כך שהוא יכול להקל על עצמו?

לא מומלץ לך בשום פנים ואופן לעזוב את הבית רק כדי שהכלב שלך יבצע את עסקיו. זה יגרום לו לחשוב שהוא צריך להזדרז בכל פעם שאתה יוצא, והוא לא ירצה להתקדם או לעשות שום דבר אחר מלבד לסמן את הטריטוריה שלה. המשמעות היא שהמטרה היחידה של הכלב שלך תהיה להשתין כמה שיותר פעמים לפני שהוא חוזר הביתה.

הכלב שלך לא יוכל לשמור איתך כשאתה מחליט לצאת לטיול ארוך יותר. זה ימשיך לחשוב שתגיעו הביתה בקרוב, תרגישו ממהרים, ותסמנו כל הזמן את שטחה במקום ליהנות מטיול רגוע, מה שהופך את ההליכה לקשה ומייגעת מאוד. זכור שלא זו אשמת חיית המחמד שלך, אלא מה שלימדת אותה כל יום.

כמה זמן עלי ללכת עם הכלב שלי?

כשאתה עומד להוסיף בן משפחה לכלבך ואתה גר בדירה, אתה צריך לזכור שתצטרך להקדיש כמה שעות בכל יום כדי לבדר את הכלב ולטפל בו. כלבים חייבים לצאת להקלה, לשחק ולהתרועע עם חיות מחמד אחרות. למען האמת, מומחים ממליצים על שלוש יציאות יומיות של לפחות 30 דקות כל אחת.

בעלי חיים אלה צריכים לגלות ריחות חדשים ולקיים אינטראקציה עם כלבים ואנשים כאחד, על מנת לשמור על כישורי החיברות שלהם. אם אתה תמיד יוצא לטיולים טובים של 20 עד 30 דקות בכל פעם, חבר הכלב שלך יידע שיש לו הרבה זמן פנאי לעשות את כל מה שהוא רוצה – לרחרח, להתנועע, לחקור וכו ‘. זה אומר שזה גם יותר צייתנים אליך.

האם כדאי להשתמש ברתמה על גור?

אם תאמצו את הכלב שלכם כשהוא עדיין גור, עליכם לדעת שעליכם לחכות לתקופת בידוד החיסון לפני שתוציאו אותו. משמעות הדבר היא שבדרך כלל היא לא יכולה לפגוש את העולם החיצוני לפני גיל 12 שבועות בערך. זו הסיבה שכדאי לקחת בחשבון את הגודל שיהיה באותו גיל לפני שתרכוש את הרתמה הראשונה שלה.

גורים יצטרכו שיהיה להם מקום מתאים בבית כדי לעשות את עסקיהם. מומחים אומרים שכלב ילמד את כל מה שתלמדו אותו בין גיל 3 ל -14 שבועות. זהו אפוא זמן מכריע מבחינת החינוך. בהקשר זה, אתה יכול להתחיל לשים רתמה על הכלב שלך ולהלך יחד בתוך הבית שלך כך שהוא מוכן לטיול “האמיתי” הראשון שלו.

אילו חיסונים נדרשים לפני שהכלב שלי יכול לצאת?

בין אם הכלב שלכם הוא גור או שהוא כבר גדל באופן מלא, חיוני שתבדקו את החיסונים שלו. וודא שאתה מקבל את החיסונים החסרים לפני שאתה יוצא לטיול הראשון שלך. ככה, חיית המחמד החדשה שלך לא תהיה בסכנה להידבק במחלות. בארצות הברית, חיסונים חובה – המכונים גם “חיסוני ליבה” – יגנו על הכלב שלך מפני מצוקה כלבית, parvovirus ו- adenovirus. חיסונים שאינם ליבתיים מיועדים לנגיף פאראינפלואנזה, בורדטלה ברונכיספטיקה וחקרוני לפטוספירא.

 • סבב החיסונים הראשון ניתן בדרך כלל בין שישה לשמונה שבועות מחיי הגור.
 • בדרך כלל החיסון הסופי לא ניתן עד שהכלב שלך יהיה בן שש עשרה שבועות.
 • הגור שלך יהיה מוכן לרחוב לאחר שתבדוק פעם אחרונה אצל הווטרינר שלך.
 • מומלץ לבצע מיקרו-שבב של הכלב שלך לפני שהוא יוצא לאותו טיול ראשון, למקרה שהוא ילך לאיבוד בכל עת במהלך חייו.

האם כל הרתמות מונעות מהכלב שלי למשוך?

כל הרתמות מאפשרות לך שליטה טובה יותר על הכלב שלך. עם זאת, לא כל הרתמות נועדו למנוע משיכה. למעשה, רוב הרתמות נועדו פשוט להוציא את הכלב שלך לטיול. זו הסיבה שתצטרך לשים לב אם הרתמה שאתה קונה נועדה להימנע משיכה או לא.

מומלץ לבחור לרתום ללא משיכה אם חיית המחמד שלך גדולה במיוחד, חזקה, בעלת רצון חזק או שהיא עדיין לומדת למלא אחר הוראותיך. דגמים אלה שתוכננו במיוחד ידקו מעט את כלבכם וירסנו את רגליו אם ימשוך ברצועה. במקרה כזה, הרצועה מחוברת לאזור החזה של החיה ולא לצווארה.

כיצד עלי להשתמש ברתמה ללא משיכה עם הכלב שלי?

כלבים, במיוחד גזעים גדולים, יכולים לגרור את בעליהם על ידי משיכת הרצועה במהלך הליכות. בימינו, יש לנו גישה למודלים המותאמים לחינוך הכלב שלך בכבוד למהירות ההליכה שלך. רתמת אימונים נוצרת במיוחד בשבילך ללכת תוך שליטה בתנועות חיית המחמד שלך.

הרתמה מותאמת לגוף הכלב, ובאופן כללי כוללת מספר אחיזות כך שתוכלו לשלוט עליו ולהחליט את הכיוון לנקוט בו. לרתמות אלה טבעת על החזה ואחרת בגב, כך שתוכלו לבחור איזו מהן המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

איך הכלב שלי יגיב בפעם הראשונה שהוא יוצא עם רתמה?

כלבים הם יצורים חכמים. הם לומדים מהר, אבל עלינו ללמד אותם מה אנחנו רוצים מהם. בפעמים הראשונות שאתה יוצא ביחד, העולם החיצוני יציע כמות עצומה של גירויים. זה לא תמיד נעים לבעלי חיים, ואתה עשוי לראות שהגור שלך לא נוח בסביבה החדשה הזו. אם זה המקרה, הוצא אותו מספר פעמים ביום לפרקי זמן קצרים יותר מאשר טיול ארוך אחד.

מומלץ לא להכריח את הכלב לטיוליו הראשונים, או לחשוף את הכלב לעולם החיצוני זמן רב מדי אם הוא לא נראה נוח. תן לחיית המחמד שלך לרחרח ולהתאים קצב משלה תוך התרגלות לסביבתה. אל תכריח את הגורם לקיים אינטראקציה עם כלבים או אנשים אחרים. החיה שלך צריכה לעשות מה שהיא רוצה, כדי לזכות בביטחון.

קריטריוני קניות

רתמות כלבים לא מועילות רק כדי להפוך את חיית המחמד שלך לנוחה יותר: לפעמים הם מחויבים בחוק. בכל מקרה, אם יש לכם כלב, תזדקקו לאחד מהאביזרים הללו, ואתם רוצים לקנות אחד שמתאים גם לכלבכם וגם לעצמכם. כדי לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה, דנו בקריטריונים העיקריים הבאים בסעיף הבא:

 • גודל
 • חומרים
 • עיצוב
 • נראות לילה

גודל

חשוב מאוד שתמדוד את גודל הרתמה, כך שתתאים לגופו של הכלב שלך בצורה נוחה מבלי לפצוע אותו. זה נכון גם לחלק התחתון של הרתמה, שמסתובבת בבית החזה. אם זה רופף מדי, זה עלול לנקז את גופו בזמן ההליכה, או שהכלב שלך יוכל להימלט. רתמות גדולות מדי מקשות עליכם את השליטה בחיה.

מצד שני, הכלב שלך ירגיש מדוכא ואולי אפילו יתקשה לנשום אם הוא חזק מדי. מרבית הדגמים הנמכרים בשוק האמריקאי מגיעים בגדלים שונים שמתאימים לכל הגזעים. אתה יכול להתאים את הרתמה באופן טבעי באמצעות הרצועות בכדי שיהיה רחב יותר או צר יותר בהתאם לכלבך.

חומרים

מגוון רחב של חומרים משמשים לייצור רתמות לכלבים. אתה יכול אפילו לקנות רתמות שתוכננו במיוחד לחורף או לקיץ. אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור הוא שהמוצר חייב להיות עמיד מספיק כדי לעמוד בכלבך למשוך עליו. שימו לב לכך במיוחד אם יש לכם כלב גדול. חיבורי הרצועה לכל חלק של הרתמה נוטים להיות עשויים מניילון, חומר חזק מאוד.

במהלך הקיץ, מומלץ לבחור לרתום דגם רשת. זה יעזור לכלבך להישאר קריר וחימום יתר לא יהפוך לבעיה. רתמות מסוימות נועדו לעמוד במים כך שהחיה שלך יכולה להתקרר כשהוא מתחמם מאוד. מוצרי חגורה מניילון שימושיים גם לחום. בחורף, עליך לבחור בדגמים מרופדים, שיוסיפו בידוד ויספקו ריפוד ונוחות.

האקלים בחוץ ישפיע באופן טבעי על החומר שתבחר, אך אתה רוצה להבטיח שהרתמה שתבחר לא תפגע בעור הכלב שלך. בימינו, רוב הרתמות מיוצרות ממוצרים תואמים עור כלב. אנו ממליצים לך בחום לשים לב לקריטריון זה, מכיוון שחומרים באיכות ירודה עלולים להוביל לפצעים בגוף הכלב שלך.

עיצוב

רתמות כלבים מגיעים בגדלים ובעיצובים שונים, כאשר כל אחד מהם מבצע פונקציות ספציפיות. הם יכולים להסתגל לגופים וגדלים שונים כך שיתאימו באופן מושלם לכל חיית מחמד. פרטנו את עיצובי הרתמה העיקריים הזמינים כעת בשוק האמריקאי, כך שתוכלו לבחור את המתאים ביותר לחיית המחמד שלכם:

 • רתמת Y: מיוצרת עם רצועות ניילון, והיא עוטפת בדרך כלל את חזהו ורגליו הקדמיות של החיה, סוגרת ליד הצלעות. חומרים אחרים משמשים גם לרצועות, כמו עור. הם נותנים שליטה מועטה, ולכן הם אידיאליים לגזעים קטנים יותר או לכלבים שלמדו ללכת בלי למשוך ברצועה. דגמים אלה שומרים על קור רוח לכלבכם בקיץ.
 • רתמת בטיחות: דגם זה נקרא גם רתמה לשלוש נקודות. בדומה לרתמת ה- Y, ​​הוא כולל רצועת מותניים כדי למנוע מהכלב שלך להסתובב לאחור. הוא משמש לרוב עם גזעים כמו כלבי ציד וגריי-כלבים. נקודה שלישית זו במותניים גם תגרום לחיית המחמד שלך להרגיש בטוחה יותר.
 • רתמת אימונים: ידועים גם כרתמות ללא משיכה, אביזרים אלה מיועדים לך להכשיר את כלבך להפסיק למשוך ברצועה. יש להם טבעת לחיבור הרצועה במרכז החזה, ולפעמים טבעת נוספת בחלק האחורי של הגב. הם עשויים גם מרצועות ניילון, והם מועילים במיוחד במהלך האימונים.
 • רתמת אפוד: רתמה מסוג זה לרוב מרופדת ונוחה יותר במהלך החודשים הקרים יותר מכיוון שהיא מכסה חלק גדול יותר מהגוף. המותג Julius-K9 הפך אותם לטרנדיים מאוד. אתה יכול גם להשתמש בהם לקיץ אם הם עשויים רשת קלה. בעלי חיים מפחידים מרגישים מוגנים יותר באמצעות דגמים אלה, וזה מאפשר לך לשלוט טוב יותר על חיית המחמד שלך.

נראות לילה

כיום, רתמות רבות נראות בחושך. הם יאפשרו לך למצוא את חיית המחמד שלך למקרה שהוא ילך לאיבוד בלילה או יתחיל לרוץ במקומות חשוכים. ישנם שני סוגים עיקריים של רתמות אשר יאפשרו לך להשגיח על הכלב שלך כמעט בכל מצב. הם מיוצרים עם הרצועות הבאות:

 • רצועות רפלקטיביות: הם מיוצרים מחומר המחזיר אור למקור המקורי. המשמעות היא שהם נראים רק כאשר האור פוגע בהם. אחרת לא תוכלו לראות את הרתמה. במילים אחרות, דגמים עם רצועות רפלקטיביות יעילים למצוא את הכלב שלך אם יש פנסים, מכוניות מסתובבות או אם אתה משתמש בפנס.
 • רצועות הזוהר: דגמים אלה של רתמות כלבים נפוצים פחות מאלו שהוזכרו לעיל. החומר ממנו הם מיוצרים מקבל ואוגר אנרגיה, ובהמשך הופך אותו למקור אור בסביבות חשוכות. זה בעצם אומר שתמיד תוכלו לראות את הרתמה, גם אם אין אור סביב.

לסיכום

כפי שאתה יודע עכשיו, אתה צריך לקחת את הכלב שלך בחוץ כמה פעמים ביום. בעלי חיים אלה צריכים למתוח את רגליהם, להשתעשע ולעשות את עסקיהם. עם זאת, לרשויות רבות בארצות הברית יש תקנות המחייבות כלבים ללבוש רצועה המחוברת לצווארון או לרתמה בכל עת מחוץ לבית. הראשונים הפכו לטרנדיים במיוחד, בשל העובדה שהם נוחים מאוד לשימוש, גם לכלב וגם לבעליו.

תביני שהרתמה היא כלי נהדר להוציא את הכלב שלך, לאמן אותו, להדריך אותו ולשלוט בתנועותיו. אביזרים אלה הם גם חובה להשתמש עם חגורת הבטיחות כשאתה מטייל עם חיית המחמד שלך. תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים בשוק, המיוצרים מחומרים שונים ובכל הגדלים כדי להתאים לצרכים של הכלב שלכם ושל עצמכם.

אם אהבת את מדריך הקניות שלנו בנושא רתמות כלבים, אל תהסס לשתף את המאמר במדיה החברתית שלך. אתה יכול גם להשאיר לנו תגובה בקטע שלהלן, ואנחנו נשמח לענות על כל שאלה שיש לך.

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

 1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
 2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!