5 סיבות למה חשוב לשחק עם הכלב?

כולנו יודעים שמשחק עם כלבים זה כיף, אבל מה שאנחנו לא מדברים עליו לעתים קרובות הוא עד כמה זה חשוב לרווחתם הכללית. משחק מספק יתרונות קוגניטיביים, גופניים וחברתיים לכלבים וזו דרך נהדרת להקל על הלחץ. הנה 5 סיבות מדוע משחק חשוב לכלבים.

משחק מספק פעילות גופנית

כולנו שמענו שכלב טוב הוא כלב עייף, ובהחלט יש בזה אמת. כלבים זקוקים להתעמלות גופנית כל יום, ואם צרכים אלה לא נענו הם יכולים להסתבך על ידי פיתוח הרגלים הרסניים (כמו לעיסה מוגזמת) כדי להעביר את הזמן. אם אתה מתקשה לתת לכלבך מספיק אימונים בכל יום, תוכל להוסיף את השגרה שלהם למשך זמן משחק בבית.

משחק הוא דרך קלה יחסית להשתלב באימונים גופניים נוספים לכלבכם בכל יום. משחקים כמו משיכה, אחיזה ופריזבי מעייפים פיזית לכלבים, ועל ידי הוספת מספר מפגשי משחק מהירים בכל יום תיצור שגרה שתספק לכלבך פעילות גופנית רבה.

משחק מחזק את הקשר עם הכלב שלך

אחת הדרכים הטובות ביותר לחזק את הקשר שיש לך עם הכלב שלך היא לבלות יחד זמן איכות – והמשחק יחד הוא דוגמה נהדרת. לא הרבה יונקים משחקים עד גיל הבגרות, אך בני אדם וכלבים כן. ותכונת המשחקיות הזו שאנו חולקים עם הכלבים שלנו היא חלק ממה שהופך את מערכות היחסים שיש לנו איתם לכל כך מיוחדות, קשה שלא ליצור קשר עמוק כשאתה יכול לשחק ולהנות יחד.

חוקרים מאמינים כי משחקיות אצל כלבים הייתה תכונה שנבחרה במהלך הביות, וזה אחד הגורמים הגדולים בכל הקשור ליצירת קשרים מבוססי רגשית עם הכלבים שלנו. אז אם אתם מחפשים דרך פשוטה יחסית (ומהנה) לחזק את הקשר שיש לכם עם הכלב שלכם, תוסיפו עוד קצת זמן משחק.

משחק מספק גירוי נפשי

סיבה נוספת לכך שמשחק חשוב לכלבים היא שהיא מספקת פעילות גופנית נפשית. פעילויות מגרה נפשית (המכונה לעתים קרובות משחקי מוח) הן דרך מהנה להעשיר את חיי הכלבים שלנו בכך שהיא נותנת להם משהו בעל משמעות לעשות. בנוסף להתעמלות גופנית אני אוהבת להוסיף לכמה משחקי גירוי נפשיים מהירים לשגרה היומית של כלבי. ומכיוון שפעילויות אלה מקלות על שיעמום, הן מצמצמות את הסבירות שהכלבים שלנו יפתחו בעיות התנהגותיות כמו נביחות יתר או לעיסה.

כמה ממשחקי המוח האהובים עלי לכלבים כוללים משחקי עבודת אף, צעצועי פאזל, מחצלות טפטוף וקונגס ממולאים. הם קלים לשחק, והכי חשוב שהם דרך פשוטה לשמור על כלבים מרוכזים, פעילים ובידור במהלך היום.

זו דרך מהנה להתאמן (ולשפר נימוסים)

משחק עם כלבים זה כיף, אבל זו גם דרך נהדרת לעבוד על קצת טירונות ולשפר את הנימוסים. זמן משחק הוא אחת הדרכים שהגורים מתחילים ללמוד נימוסים בסיסיים כבר מההתחלה; אם הם ישחקו מחוספס מדי, סביר להניח שהם יקבלו לפטום מחברתם המורה או מאימם, או שהם עשויים להפסיק את המשחק לגמרי.

אז איך נוכל להמשיך את המגמה הזו של שימוש במשחק כדי לעזור לאילוף כלבינו? על ידי מעורבות במשחקים אינטראקטיביים עם הכלבים שלנו. קח לדוגמא את משיכת משחק המלחמה; זה משחק מהנה בפני עצמו, אבל זה גם עוזר ללמד את הכלב שלך כיצד לשלוט בדחפים שלהם, כמו גם להיות עדין בכל מה שקשור לשימוש בפה שלהם. הכלבים שלנו תמיד מתבוננים בנו, ולכן כשאנחנו עוסקים במשחק הם לומדים מאיתנו רמזים חברתיים.

משחק מקל על גבול השיעמום?

אחד היתרונות הגדולים ביותר של משחק לכלבים הוא שזה משחרר את השעמום ומעסיק אותם. זה יכול להיות אתגר לשמור על כלבינו עסוקים כל היום, וכשכלבים משועממים הם ימצאו דרכים משלהם לבדר את עצמם – וזה כרוך לעתים קרובות בהתנהגויות לא רצויות כמו נביחות יתר.

על ידי משחק עם הכלב שלך כמה פעמים ביום אתה יכול להפחית את הסבירות שהם יפתחו הרגלים הרסניים. כשאתה מוסיף עוד זמן משחק לשגרה של הכלב שלך אתה נותן להם משהו משמעותי לעשות, ומונע מהם להצטייד בדרכים לבדר את עצמם שעשויים להיות כרוכים בלעיסת הנעליים שלך

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!