למה כלבים אוכלים קקי?

סיבות רפואיות לאכילת קקי

ראשית, נתחיל מסיבות רפואיות אפשריות העלולות לגרום לכלבך לאכול קקי.

1. מחסור באנזים

לפני הביות תזונה של כלב בר תהיה תלויה בטרף שלם ובצמחייה מקומית. כאשר כלב אוכל טרף שלם הוא כולל את דרכי העיכול … המספק באופן טבעי את הכמות המתאימה של אנזימי העיכול הדרושים. לרוע המזל, כלבים רבים כיום מוזנים דיאטות מעובדות מאוד. אנזימי עיכול עוזרים להבטיח שכלבכם מסוגל לספוג כראוי את תזונתו. אם אין לו את האנזימים הדרושים … אוכל יעבור ללא מעוכל.

כלבים יכולים ליצור אנזימים בעצמם אך הם לא תמיד מספיקים. זו הסיבה שאתה צריך לוודא שהם חלק מהתזונה היומית שלו. ובכך להבטיח שהוא מקבל את התזונה הנכונה תעזור להרחיק מחלות.

2. אי ספיקת לבלב אקסוקרינית (EPI)

EPI הוא מצב גנטי שכלבים צעירים נאבקים איתו… אך הם יכולים לפתח תסמינים גם בהמשך החיים. זה מכונה גם אי ספיקת לבלב.

כלבים עם EPI אינם מסוגלים ליצור אנזימי עיכול רבים אם בלבלב. אם לכלבך יש EPI, יהיה עליהם להוסיף להם אנזימים מכיוון שהם יכולים לרעב לאט מלהיות לא מסוגלים לעכל חומרים מזינים.

התסמינים של EPI כוללים:

  • ירידה במשקל
  • שלשול
  • אכילת צואה

3. טפילים

טפילי מעיים זקוקים מדי למזון. אם לכלבכם נטל תולעת הוא צריך להתמודד על חומרים מזינים עם הטפילים. זה מאפשר לו פחות תזונה ככל שהטפילים מתבגרים.

4. מצבים הגורמים לתיאבון מוגבר

מחלות מסוימות כמו סוכרת ובעיות בבלוטת התריס יכולות לגרום לכלב שלך להרגיש רעב … אפילו אם הוא לא רעב. סטרואידים יכולים גם להפוך את הכלב שלך לעורב מספיק כדי לאכול שרפרף. ובואו נהיה כנים … כלבים רבים אינם זקוקים לדחיפה רבה.

5. ליקויים אחרים

יתכן שלכלבך יש מחסור בחומצה כלורית. רוג’ר דהאן, DVM מזהיר כי זה יכול להיות תוצאה של תזונה לקויה או הזדקנות. חומצה הידרוכלורית משמשת לגוף לפירוק חלבונים. אם לכלבך אין מספיק הוא לא יוכל לעכל אוכל וזה פשוט יעבור. לאחר מכן הוא יחפש קקי אחר חומרים מזינים חסרים. יתכן שתראה התנהגות אכילה של קקי אם יש להם מחסור במינרלים על פי ג’וזף דמרס, DVM.

6. ספיגת מילה

כל מצב שמוביל לספיגה לקויה של תזונה עלול להוביל לאכילת צואה. הוא עשוי לפנות לאכול משלו בניסיונות להחזיר חומרים מזינים לא מעוכלים. או שהוא עשוי למצוא את הצואה של החתול שלך מענגת עוד יותר.

חשוב לקחת בחשבון את הצואה שלו הוא מחפש, מכיוון שזה יכול להיות גם אינדיקטור למחסור או מחלה באותה חיית מחמד.

7. תת-האכלה

וודא שאתה מאכיל את הכלב שלך מספיק מזון בזמנים קבועים. אם הכלב שלכם יורד במשקל בדיאטה טרייה ושלמה, אז האכילו אותו יותר! והקפידו על לוח הזמנים, כלב רעב יחפש מקורות מזון אחרים שאולי לא תאהבו.

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

נימוקים התנהגותיים של כלבים לאכילת קקי

כעת, כאשר סקרנו כמה מהסיבות הבריאותיות האפשריות, הכלב שלכם עשוי לאכול קקי … בואו נעבור לסיבות התנהגותיות אפשריות.

8. ניקיון

יש זמן מפתח אחד שכלב יאכל שרפרף וזה מאוד בסדר הטבעי של הדברים. זה כאשר כלבה נקייה מנקה אחרי הגורים שלה כדי לשמור על נקיון הקן. הכונן הזה לניקיון יכול להסביר גם כלבים אחרים ש”נקים “צואה.

9. גורים

גורים סקרנים וחקירת סביבתם היא חלק חשוב בהתפתחותם. לא יוצא דופן שהם אוכלים הרבה דברים, כולל קקי כחלק מההרפתקאות שלהם. החדשות הטובות הן שרוב הגורים צומחים משלב אכילת הקקי.

10. נבלות

כלבים הם נבלות טבעיות וריחות הם חלק גדול מזה. קקי מסריח אלינו … אבל לכלבים שלנו זה מדהים.

11. שעמום

אם הכלב שלך בבית לבד כל היום בלי הרבה מה לעשות, הוא ימצא משהו. אם יש במקרה איזה קקי בהישג ידו … הוא יכול פשוט למצוא דרך חדשה לבדר את עצמו ולקבל קצת פינוק בתהליך.

12. חיפוש תשומת לב

הכלבים שלנו אוהבים אותנו ורוצים את תשומת ליבנו. זה אולי נראה מוזר, אך עבור חלק מהכלבים מסתבכים זה עדיין דבר טוב. הם מקבלים את תשומת ליבך ואת הכיף הנוסף של ציד קקי בבת אחת.

13. לחץ

כלבים לחוצים יכולים לפעמים לאכול דברים שהם לא צריכים … ויש כאלה שעשויים להקל על הלחץ על ידי אכילת קקי.

14. טחנות גורים

זו אמת עצובה, אך סביר יותר כי כלבי טחנת גורים יפתחו הרגל זה. הם גדלים בסביבות מלחיצות ולעיתים קרובות הם מתחילים בתזונה לקויה.

15. ענישה

ענישה בגין תאונות בבית עלולה להשאיר את הכלב שלך מודאג מכך שקקי הוא דבר רע. ד”ר בקר, מזהיר את הבעלים שלא יבצעו תאונות גדולות שכן כלבים מסוימים עשויים “להסתיר את הראיות” מאוחר יותר.

16. כלב רואה, כלבלב אוכל קקי

אם יש לך כלב צעיר יותר הם יכולים לאסוף הרגל זה מכלב מבוגר. לפעמים הם לומדים זאת מאמהותיהם שעושות זאת כמיומנות טבעית לניהול משק בית.

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

כיצד למנוע מהכלב שלך לאכול קקי

בשלב זה פסקת או לעשות זאת, כל הסיבות לכך שהכלב שלך אולי אוכל קקי. עכשיו הגיע הזמן לבדוק מה תוכלו לעשות בכדי לבעוט בהרגל הגס הזה בבית.

1. להיות נקי

שמור על דברים נקיים ופשוטים. על ידי פיקוח על הכלב שלך בטיולים או בחצר, אתה יכול לנקות קקי כשזה קורה. ואם יש לך חתולים בבית, תרצה גם לשמור על נקיון תיבת ההמלטה לעיתים קרובות.

2. כוח המשחק

שמור על מוחו של הכלב שלך בריא ופעיל. פיתוח שגרת משחק המספקת פעילות גופנית וגירוי נפשי. זה ממש חשוב אם יש לך זן עובד. אולי תרצה אף להירשם לשיעור זריזות או לשיעור כדור כדורים לתוספת למידה. בחירת צעצועים בטוחים המספקים בידור היא גם רעיון נהדר לתקופות בהן אינך יכול לשחק יחד.

3. האכילו את התזונה הטובה ביותר שתוכלו

וודא שהוא אוכל תזונה גולמית, שלמה ומגוונת של חלבונים איכותיים. למזון גולמי ישנם אנזימי עיכול שכלבכם זקוק כדי לעזור לו לעבד את ארוחותיו. אם אתה מאכיל אוכל מבושל, אתה בהחלט רוצה להוסיף אנזימי עיכול. משולש ירוק גולמי עשיר במיוחד באנזימי עיכול, כמו גם בפרוביוטיקה.

4. הוסף תוספים בעת הצורך

על פי מחסור במינרלים, אתה יכול להוסיף קצת אצות, על פי ד”ר דמרס. ולגבי מחסור בחומצה כלורית, נסה מעט חומץ תפוחים (1 כפית לכל 25 פאונד במזון), מה שעשוי לעזור לחקות את החומצה החסרה ולעזור לגוף לפצות על המחסור, על פי ד”ר דהאן.

5. מסך לטפילים

בכל פעם שתמצא שהכלב שלך נאבק לספוג חומרים מזינים שאתה רוצה לבדוק טפילים. זהו מבחן מהיר וקל שהווטרינר ההוליסטי שלך יכול לרוץ עבורך.

6. אל תעשה את הפופ בגדול

הימנע מעונש! על פי סקר בעלי חיות מחמד בדייויס … העונש אינו יעיל. המחקר מצא כי תוספי מזון המשמשים להפסקת אכילת קקי הם יעילים רק עד 2 אחוז מהזמן. גם אימוני חיזוקים חיוביים לא היו יעילים במיוחד.

המשך תמיד לעכל את הכלב שלך. זכור, הכלב שלך עשוי להימשך לצואה של כלב או חתול אחר, לא רק בגלל שהוא חסר משהו … אלא בגלל שהוא לא סופג אוכל טוב.

בקצרה קקי אכילה זה לא פשוט … אבל עם כמה עבודות בלש ושינויים קלים בבית אתה יכול לקבל נשיקות רעננות יותר בהמשך הדרך. פשוט היו סבלניים והיו עקביים.

פוסטים פופולארים של פורטל הבהב

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!