סוגי כלבים

מהם הכלבים הפופולריים ביותר בגזע קטן וגדול

סוגי כלבים קטנים פופולריים

אם לבך מונח על אחד מהכלבים הקטנים האלה, אתה יכול להיות סקרן לדעת אילו מהם הם הפופולריים ביותר. האם אתה תוהה מאיפה כל הנתונים הסטטיסטיים הפופולאריים האלה מקורם?

בארצות הברית, כל שנה מועדון הכלבניות האמריקאי משחרר רשימה של גזעי הכלבים הפופולריים ביותר על סמך נתוני רישום. נתונים אלה זמינים בפברואר של כל שנה.
אך באופן מפתיע, גזעי כלבים פופולריים באמריקה הם גם פופולריים מאוד ברחבי העולם.

למרות שהרשימה משתנה משנה לשנה, עדיין הרבה גזעים קטנים עדיין פופולריים. עם זאת, זהו רק חלק מהתשובה מכיוון שהסטטיסטיקה אינה מביאה בחשבון את המספר ההולך וגדל של גזעי מעצבים שאנשים הם בבעלותם והם אינם מפרטים גזעים נדירים, או כלבים שאינם רשומים ב- AKC. לבעלי חיות מחמד רבים יש כלבים גזעיים כחיות מחמד אך אינם מזניחים לרשום אותם. הם לא סופרים לסטטיסטיקה. אף על פי כן, זו הערכת הפופולריות הטובה ביותר שיש לנו בארצות הברית.

מדוע כלבי גזע קטנים פופולריים יותר

זה קל לענות. גודלם הקטן מקל על ניהולם, שמור אותם בבית זעיר, דירות וקונדוסים והם מצליחים היטב בעיר המגורים. הם ניידים ויכולים להגיע בקלות לכל מקום בנשאים ובמכולות קטנות בגודל הארנק.

הם חסכוניים יותר בכך שהם אוכלים פחות ופחות קל לנקות אחרי והם דורשים פחות פעילות גופנית. רובם טובים עם מגוון רחב של אנשים: משפחות, רווקים, קשישים ובעלי כלבים חסרי ניסיון.

מה תורמת הפופולריות של סוגי כלבים קטנים?

למבטים יש קשר לזה?

מעטים אנשים היו מכחישים כי מראה הכלב ממלא תפקיד גדול בהחלטתם לקנות או לאמץ.

חשבו על מה שמראה של כלב נראה לכם – פרצופים סמויים שנראים כמעט אנושיים, עיניים עגולות וגדולות הבולטות אליכם ישר, או אוזניים שמוטות וארוכות שהופכות את הכלב לבלתי ניתן לעמוד בפניו?

אולי אתה מעדיף את התחושה של שיער משיי רך או את הריח המפתה של נשימת הגורים. היופי הוא בעיני המתבונן, או כך שמעתי, ולכולם הגדרה משלהם לאטרקטיביות.

אפקט החבר

כמה פעמים התאהבת במשהו שיש לחבר? או שאולי אתה משוכנע על ידי אדם בעל השפעה שגדלת בו אמון. אם במקרה ההוא משפיע גם על זן כלבים פופולרי מאוד, לא קשה לראות כיצד ניתן לבחור באותו גזע.

זמינות

למותר לציין כי בכדי שסוגי כלבים יהפוך לפופולרי, עליו להיות זמין מקומי. גם אם אתה מתאהב בגזע ספציפי, הוא עלול לא להיות פופולרי אם הגור הקרוב ביותר זמין רק בצד השני של העולם.

רק הלוגיסטיקה והעלות של העברת הגור שלך מחלק אחד של העולם לחלק אחר יכולים להיות קשים, שלא לדבר על כל הסוגיות המשפטיות הכרוכות בכך. עם זאת, כלבי הגזע הזעיר הפופולריים ביותר בעולם דומים באופן מפתיע.

עמודים שיכולים לעניין אתכם

הכלבים הפופולריים ביותר לסוגי גזע קטן

שלושת המקומות הראשונים שמורים לכלבים מגזע גדול. לפי סדר הפופולריות:

  1. לברדור רטריבר
  2. רועה גרמני
  3. גולדן רטריברים

סוגי הכלבים הבאים הם לפי סדר פופולריות. הם מייצגים רק כלבים קטנים מתחת לגיל 25 פאונד ומכללים את כל האחרים. לכן אתה רואה פערים במספרים הפופולאריים.

בולדוג צרפתי

לא קשה להסביר מדוע הבולדוג הצרפתי החיבה הוא הכלב הפופולרי ביותר בגזע קטן. הצרפתייה כפי שמתייחסים אליה באהבה הם בהירים ומקסימים, זן שלא נובח הרבה ויכול להתאמה כמעט לכל סידור מחיה, רווקים, זוגות, משפחות וקשישים. הם מסתדרים היטב עם כלבים אחרים ונהנים ליצור חברים אנושיים חדשים גם הם. הם כלב המלווה המפורסם שיכול לשעשע ולבדר את מקבילו האנושי במשך שעות.

ביגל

קשה לא לאהוב את ביגל שמח-מזל-מזל שמאושרת ואוהבת וחיית מחמד משפחתית מסביב. לאחר שידוע בעבר ביכולת הציד שלהם והם עדיין משמשים למטרה זו, הביגלס של היום הם בני לוויה יותר מצייד. הם חיבה, ידידותיים ושובבים. הם אוהבים מבוגרים וילדים כאחד, ונהנים ממשחק זמן כמו כל גזע כלבים.

לא נביחים גדולים, אבל הם יתנו לנוכחותם להיות ידועה אם אירוע זה, הם משגשגים להיות חלק מהחבילה האנושית. ובכל זאת, הם חברים גאים בכלבים ושמרו על רבים מאותם יצרים כלבים שהפכו אותם לוויה נאמנים למצוד ומעבר לו.

פודל

פודלים מגיעים בשלושה גדלים, אבל הקטן ביותר או הצעצוע הוא הפיצ’ר באתר זה. הם חכמים מדהימים, מסתגלים ורב-תכליתיים. צפו לאתלט נהדר וכלב קל לאילוף. טיפוח הוא מעט אתגר אך ניתן להשיג באמצעות ביקורים סדירים אצל טיפולים מקצועיים. בדרך כלל הם מייצרים כלבי משפחה מצוינים ומסתדרים היטב עם רווקים, זוגות וקשישים. זכור את דרישות התרגיל שלהם ואת הצורך שלהם להיות מאתגר נפשית כמו גם פיזית.

יורקשייר טרייר

אל תשתולל על ידי המראה הקלוש והדיווה של יורקי. הם קטנים אך עדיין ניתן לראות חלק גדול מרקע הטרייר שלהם בגזע. זכרו שטרי טריים פותחו כדי לצוד ולהרוג חולדות במוקשים וטחנות של המאה ה19.
ייתכן שהם היו גדולים אז, אך הם עדיין שומרים על מזג “הכלב הקטן בגישה הגדולה”. מגברות ויקטוריאניות ועד קונים מפלים של ימינו, כלבים אלה ממלאים את גליל הכלב המלווה וכלב הברכיים האולטימטיבי.
צפו לחלוק את הברכיים והכרית שלכם עם יורקי שלכם כשאתם מפתחים קשר עמוק עם הטרייר הזעיר הזה שעשוי להיות יותר צעצוע מאשר חבר בקבוצת טרייר.

תחש

הסוג הקטן הזה מגיע במגוון צורות, משהו לכולם. שני גדלים ושלושה מעילים, יתכן ויש תחש לכל אחד. המראה של תחש הוא ייחודי עם גב ארוך ורגליים קצרות בשילוב אישיות גדולה שפונה למגוון רחב של אוהבי כלבים.
חפש כלבים בגודל סטנדרטי שהם בין 16 ל 32 פאונד או זנים מיניאטוריים שהם 11 פאונד ומטה. הבחירה הבאה שלנו היא אורך ומרקם שיער: בחר בין חלק, שיער חוט או שיער ארוך. עם כל כך הרבה אפשרויות, כל מי שמחפש כלב זעיר, תחש האש הוא הטוב ביותר שלך וזה לא רק בארה”ב.

עמודים שיכולים לעניין אתכם

פמברוק וולשי קורגי

הנה דוגמא לכוכב עולה. בהתקדמות הפופולריות, יש סיבה מרכזית לכך שהכלבים הללו נמצאים במגמת עלייה.
הם עדיין קטנים מספיק לאוהב כלבים קטן, ובכל זאת חזקים מספיק עבור אמצע גודל לאוהבי כלבים גדולים. בתור רועה הם יכולים לבצע יום עבודה טוב בגלל יכולותיהם המהירות והזריזות. כחיית מחמד משפחתית, נראה שהם הכלב עם החיוך התמידי.

האם החיוך הזה מייצג נטייה שמחה עדיין מוכן לדיון. הפמברוק חכם, רגיש ואוהב למשפחתם האנושית. הם יכולים להיות כלב רועה, כלב שמירה או כלב משפחתי נאמן.

שנאצרים מיניאטוריים

הרבה בעלי שנאוצר יגידו לך שלעולם לא יהיו בעלי זן אחר לאחר שהתאהבו באחד המלווים הנאמנים האלה. הם פעילים אך מסתדרים מצוין בכמה הליכות ביום ושאר התרגיל שלהם יכול להיות מרוצה בתוך הבית דרך משחק ועקוב אחריך.

צפו לשלם עבור טיפוח מקצועי כל כמה חודשים אלא אם כן אתם מתכננים לעשות זאת בעצמכם. הם קלים לאימונים, מה שהופך אותם לאידיאליים כמעט לכל בעל חדש, רווק, זוג או משפחה. בדוק אותם. יתכן שתגלה שזה הכלב בשבילך.

מלך הפרשים צ'רלס ספניאל

זהו זן אחד שצובר פופולריות לאורך השנים ובצדק. הם חביבים, עדינים וכלב הברכיים המובהק מחמם. בגובה 13 עד 18 פאונד הם אולי אחד הכלבים הגדולים בגזע הקטן, אך אחד הקטנים במשפחת ספניאל.

יש להם את כל התכונות שעל כלב משפחה להיות: חיבה, משחקיות, טבע אוהב ואהבה עם ילדים. הם אפילו טובים עם כלבים אחרים. אחד החסרונות הגדולים של זן זה עבור חלקם הוא שפיכתם. הם לא היו בוחרים בחירה טובה עבור מישהו עם אלרגיות.

שי צו

בעלי שי שיה צחקקו כשהם יגידו לכם שהגזע שלהם הוא כמו צ’יפס תפוחי אדמה, לעולם אין לכם סתם כך. ברגע שמישהו נופל בגזע זה, הם הופכים לאוהבי Tzu מסורים לכל החיים. אבל מה הופך את הכלבים האלה לכל כך מיוחדים?

בתור התחלה, כמעט בלתי אפשרי לעמוד בפני העיניים העגולות הגדולות הבוהות בך או בפנים השטוחות שכמעט אנושיות.
מבטים הם לא הכל וכלבי שיה שי יש להם מספיק אישיות כדי להשלים את המראה המפואר שלהם.

ניתן להסתגל, ידידותי, נאמן לתקלה, ואנשים נעימים, כלבים אלה הם בחירה טובה עבור משפחות, זוגות ורווקים. טיפוח טיפוח הוא גורם שאסור להתעלם מכיוון שכלבים אלו יזדקקו להרבה זמן מברשת.

בוסטון טרייר

בוסטונים הם אינטליגנטים מאוד ואוהבים ללמוד אימונים זה קל לאי. הם גם לא דורשים שום תרגיל מיוחד, רק אהבה מוגזמת. בוסטון יכול לבדר כל אחד במשך שעות רצופות בגלל אישיותו המתוקה או דמוי הליצן.

הם יכולים להיות מרכז תשומת הלב ואור הזרקורים של החדר, אך ידוע שהם גם בעלי היכולת לפנות את החדר. זה נכון, הם מאוד גזים.

מעבר לדלק, יש חסרונות אחרים בגזע הזה? אופיים הנרגש הופך אותם לעיתים להיפראקטיביים והם אכן זקוקים לבעלים שמוכן לספק גירויים מספיקים, הן פיזית והן נפשית כדי לשמר את הקטנטנים האלה. תפוחי אדמה בספה? אולי לא.

פומרניאן

פומים הם בעצם התמצית של אישיות כלב גדולה אצל כלב קטן. יש להם המון אישיות ודורשים תשומת לב ופינוק.
למרות שהם כלבים קטנים, הם גם מאוד יציבים. פומים הם סוג הכלב שאוהב לרצות אחרים. הם לא יכולים לקבל מספיק תשומת לב וחיבה מבעליהם. אף על פי שכלבים אלו די ספורטיביים ואנרגטיים, הם אינם זקוקים לכמות מוגזמת של פעילות גופנית מה שהופך אותם לאידיאליים עבור אנשים עסוקים.

דרישות טיפוח עשויות להוות את מפסק העסקה עבור אנשים מסוימים שכן הם זקוקים לצחצוח יומיומי וביקור חודשי פעם אחר פעם בגומר. חלק מהכלבים הם יאפים ולכן נסו לנקוס את ההרגל מוקדם.

הוואנזה

אם אתם מחפשים כלב הומוריסטי במיוחד, משעשע וכללי, גזע זה יכול להיות הכלב המושלם המוחלט עבורכם.

צפו בהליכה בהוואנית ותבחינו במעיין זעיר למדרגה. זה נגרם על ידי רגליים קדמיות שקצרות מעט יותר מרגליים אחוריות. אנשים רבים מוצאים את ההקפצה הקטנה הזו חמודה מדי למילים.
הקפיצה הקטנה הזו הופכת את כל מה שהם עושים למשעיקים יותר מכפי שהיא כבר.

החבר’ה הקטנים האלה מאוד עליזים וחכמים, אך יכולים להיות נוטים שובבים ולעתים שובבים. אימונים וסוציאליזציה צריכים להתחיל ביום בו אתם מחזירים אותם הביתה.

פאג

להלן זן מזל טוב כל הדרך שיש לו מה להציע לכולם. אם יש לך אורח חיים רגוע מאוד ואוהב לשבת על הספה, לצפות בסרטים ולאכול חטיפים, אז הפאג שלך עם לשבת שם ממש איתך.

מצד שני, אם אתה פעיל מאוד ואוהב לצאת לאופניים, או לגלוש, אז הביא אותו איתך, והם יסתגלו לאורח החיים הזה. הם שובבים, חיבה וידידותיים עם כולם, ילדים, זרים ואפילו כלבים אחרים. צפו לנושאים מסוימים מכיוון שמדובר בגזע ברכיציפלי שיכול להיות מועדים לבעיות הנשימה המלוות את התסמונת.

קוקר ספניאל

קוקר ספרדילים עדינים, חיבה ואוהבים הם חיית המחמד המשפחתית המושלמת, והם גם משתלבים בנוחות בכל בית. החבר’ה הקטנים האלה, הידועים גם בכינוי “Cockers” הם מדהימים לחלוטין להסתכל עליהם עם אישיות שתתאים.

הם מתוקים, נאמנים ושובבים – אולי הכלבים הכי מתוקים שתפגשו אי פעם. אל תקבלו אחד ליכולתם של כלב השעון שכן הם ידידותיים מדי לכל מי שהם פוגשים.

בצד התחתון? יש להם דרישות טיפוח שעשויות להיות יותר מדי עבור חלקם ומצפים מדי פעם לבעיות בריאותיות.

מלטזי

תקן ה- AKC מתאר את המלטים כ”נועם וחיבה “. הם יוצרים כלבי שמירה נהדרים כיוון שלעולם לא מתגעגעים לצליל חדש. הוא אמנם חיבב מאוד את בעליו, אך הוא אינדיבידואליזם ואולי לא ייקח בהתחלה לזרים.

הוא די חסר פחד, לעתים קרובות עד לרצות להגן על בעליו, אך לא מצפה שהוא יהיה כלב שמירה אמיתי. אף כלבים קטנים לא יכולים למלא את התפקיד הזה.
יש להן מראה מלכותי וייתכן שקשה לעמוד בפני שערותיהם המשיי הארוכות עבור אנשים מסוימים. עדיין מרבית הבעלים שומרים על מלטזים שלהם חתוכים בגזרת גורים כדי להימנע משעות הטיפוח הארוכות.

לפני שאתם בוחרים באחד מהכלבים המקסימים הללו, קחו בחשבון שלכלבים לבנים לעיתים קרובות יש בעיות עם כתמים בפנים ומתחת לעיניים (בעיה שקשה לטפל בה)

צ'יוואווה

לאוהבי הגזע הם היו אומרים שחמוד כמעט ולא מתאר את הקטן הזה – אבל חמודים, אוהבי כיף, נאמנים ואינטליגנטים הפכו את הגזע לאחד המועדפים בקרב אוהבי כלבים קטנים וסלבריטאים כאחד. הגזע ידוע בזריזות, בחוסר הפחד ובהתנהגות העליזה שלו.

חיית המחמד הארנק המושלמת, מכונה לעתים קרובות ספל תה, גודל כיס, צעצוע זעיר או מיניאטורה. למרות שהם עשויים להיות הבחירה הטובה ביותר עבור יחיד או זוג, כלבים אלה אינם מהווים בחירה מצוינת למשפחה עם ילדים. המסגרת העדינה וגודלם הקטן לא מבשרת טובות עם משחק מחוספס ונפילה.

איזה גזע כלבים הכי מתאים לך?

ישנם אלפי סוגים שונים של גזעי כלבים. לכל כלב יש לוק אחר, אופי ומאפיינים חיצוניים שונים. לכן, חשוב מאוד לקרוא ולהבין טוב יותר על סוגי כלבים לפני שמאמצים.

סוגי כלבים לפי הרשימה  שהכי פופולאריים:

חפשו בגוגל סוגי כלבים הכי פופולאריים ותקבלו את הרשימת הכלבי הכי פופולארים באימוץ.

גזע לפי גודל הכלב או מאפיינים חיצוניים של הכלב

חפשו במנוע החיפוש של גוגל: כלבים קטנים, כלבים בינוניים, כלבים גדולים, כלבים ענקיים או כלבים לבנים.

גזע לפי תכונות אופי

חפשו בגוגל: כלבים מתאימים לגידול בדירה, כלבים היפואלרגניים, כלבי שמירה, גזעים בעלי נשירת שיער נמוכה, כלבים קלים לאילוף, כלבים מסוכנים, כלבי אזהרה, כלבים ידידותים לילדים.

חיפוש סוגי כלבים לפי סדר אלפביתי (א-ת)

א

אזאואק, אירדייל טרייר, אלסקן מלאמוט, אלקהאונד, אמסטף, אמריקן פיטבול טרייר, אקיטה אינו, אקיטה אמריקאי.

ב

באסט האונד, בדלינגטון טרייר, בוביה דה פלאנדר, בול טרייר, בולדוג אמריקאי, בולדוג אנגלי, בולדוג צרפתי, בולונז, בולמסטיף, בוסטון טרייר, בוסרון – רועה צרפתי, בוקסר, בורדר טרייר, בורדר קולי, בורוזוי, ביגל, בירדד קולי, בישון פריזה, בלאד האונד (כלב דם), בסנג’י, ברנר זננהונד

ג

ג’ק ראסל טרייר, גולדן רטריבר, גרייהאונד, גרייהאונד איטלקי, גריפון

ד

דוברמן פינצ’ר, דוג דה בורדו, דוגו ארגנטינו, דוגו קאנריו, דלמטי, דנדי דינמונט טרייר, דני ענק, דקל (תחש)

ה

האסקי סיבירי, הוואנז

ו

וויפט, וולפהונד, וולש קורגי, ויימרנר, ויסלה, ולש טרייר, וסט היילנדר וייט טרייר – וסטי

ט

טוי טרייר רוסי, טוסה אינוטרייר אירי, טרייר אירי רך שיער, טרייר טיבטי, טרייר רוסי שחור

י

יורקשייר טרייר

כ

כלב בקר אוסטרלי, כלב הרים פירנאי, כלב מקסיקני קרח, כלב פרעה, כלב צאן אנגלי עתיק, כלב רוח פולני

ל

לאסה אפסו, לברדור רטריבר, לייקלנד טרייר, לנדסיר

מ

מלטז, מסטינו נפוליטנו, מסטיף, מסטיף אנגלי, מסטיף ברזילאי-פילה ברזילרו, מסטיף טיבטי, מסטיף ספרדי, מרמנו

נ

נורפולק טרייר, ניופי, ניופאולנד

ס

סאלוקי, סטפורדשייר בול טרייר, סטר אירי, סטר אנגלי, סיליהם טרייר, סיני מצוייץ, סכיפרקה, סמויד, סן ברנרד, ספניאל טיבטי, ספרינגר ספנייל אנגלי, סקאי טרייר, סקוטיש טרייר

פ

פאג, פודל, פוינטר, פוינטר גרמני, פומרניאן, פוקס טרייר, פינצ’ר גרמני, פינצ’ר ננסי, פקינז

צ

צ’או צ’או, צ’יוואווה, צ’ין יפני

ק

קאנה קורסו, קבלייר קינג צ’ארלס ספניאל, קוטון דה טולייר, קולי, קוקר ספנייל, קיירן טרייר, קיסהונד, קרי בלו טרייר

ר

רודיז’אן רידג’בק, רוטוויילר, רועה אוסטרלי, רועה אפגני, רועה בלגי, רועה גרמני, רועה דרום רוסי, רועה הולנדי, רועה כנעני, רועה מרכז אסיאתי, רועה פולני (פון,טאטרא), רועה קווקזי, רועה שוויצרי לבן, רטריבר חלק שיער

ש

שאר פיי, שיבה אינו, שיצו, שיקוקו, שלטי, שנאוצר ננסי/ענק, שפיץ יפני, שר פלאנינה

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

עשו לנו לייק ועקבו אחרינו ברשתות החברתיות 🙂

פוסטים פופולארים של פורטל הבהב

פרסמו את העסק שלכם אצלינו 🙂

פורטל הבהב מעניקה הזדמנויות חדשות לעסקים ולפרסום מאמרים בתחום בעלי החיים. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!