חמשת השמפואים והקונדישינרים הטובים ביותר עבור כלב שיצו בשנת 2020

רשימת השמפואים לגורים ולכלבי שיצו בוגרים
כל המוצרים באתר עברו בדיקה מקיפה ועם המלצות.

כלב שיצו - השמפואים שנדרשים בכל בית

כשאתה מחפש את השמפו הטוב ביותר עבור כלב שיצו, אתה צריך לחפש שמפו ומרכך מרכיבים שעוצב במיוחד עם המעיל של השיה צו שלך בראש. מעילי ההשפלה המינימליים שלהם לא אמורים להטעות אתכם – לכלבים האלה יש צרכי טיפוח בעלי תחזוקה גבוהה. כאמא או אבא של שי-צו, תצטרך להיות מוכנה לטפח את חברך המרופט כל יום. שיצו זקוק לכלי טיפוח ספציפיים ומשטר טיפוח כדי להישאר נקיים, בריאים ונראים במיטבם.

אנו הולכים לכסות את כל מה שצריך לדעת על טיפוח השי-טו שלך, ממיטב השמפו של שי-צו ועד לשאלות הנפוצות ביותר בנושא רחצה של שי-צו. האם הכלב שלך שונא לעשות אמבטיה? אנו נותנים לך כמה טיפים וטריקים כיצד להפוך את זמן הרחצה לזמן מהנה יותר גם לך וגם לחיית המחמד שלך. אז מה הם חמשת השמפואים והקונדישינרים הטובים ביותר עבור שיצו בשנת 2020? המשיכו לקרוא.

מהם הסוגים השונים של שמפו Shih Tzu?

האם אתה משתמש בשמפו ובמזגן אותו החבר הכי טוב שלך? מה עם אמא או אבא שלך? השיער של כולם והשמפו והמרכך הם שונים. חלקנו סובלים מקשקשים וקרקשים יבשים ונזקקים לשמפו לחות, בעוד שאחרים מטפלים בשיער או צובעים את השיער שלהם וצריכים נוסחה לצורכי טיפוח השיער הספציפיים שלהם. שיצו הקטן שלך אינו שונה. מה שעובד עבור כלב אחד עשוי לא לענות על צרכיו של אחר. אם חיית המחמד שלך מועדת לזיהומים פטרייתיים או שהיא עדיין מסריחה אפילו אחרי אמבטיה, תצטרך לבחור שמפו של שי-צו שיתן מענה לצרכים האישיים של הכלב שלך.

עור רגיש

לכלבים ובני אדם יש מה שמכונה מעטפת חומצה על פני עורם. מטרת המעטפת החומצית היא להגן על השכבות העמוקות יותר של העור מפני דלקת, זיהום וגירוי. חומצות שומן מהוות את המעטפת החומצית, וכאשר כלבים או בני אדם מזיעים, חומצות החלב והחומצות האמיניות בזיעה יוצרים את מה שמכונה רמת החומציות הטבעית של העור.

אצל בני אדם, רמת pH בריאה היא מעט חומצית, ובסולם של 0 עד 14, לבני אדם רמת pH של 5.5. לכלבים יש עור מעט פחות חומצי, עם רמת pH בין 6.5 ל 7.5. ככל שהעור פחות חומצי, כך הוא רגיש ונוטה לגירוי. כאשר רמות ה- pH אינן מאוזנות, כל מיני מצבי עור לא נוחים יכולים להתרחש. מותגי שמפו נחותים המשתמשים בהרבה פרבנים וסולפיטים יכולים לזרוק במהירות את איזון החומציות של כלבך מהאבן ולהפוך את עורו למגרד ואדום. עבור כלבים עם עור רגיש להפליא שאינם יכולים להתמודד עם רוב השמפו העיקרי, תזדקק לשמפו Shih Tzu במיוחד לכלבים עם עור רגיש.

שמפו וקונדישינר נגד פטריות

לכלבים ובני אדם יש שמרים המופיעים באופן טבעי על עורם. כאשר רמות ה- pH מאוזנות, כמות השמרים על העור מועילה לבריאות הכלב שלך. אך כאשר רמות ה- pH עוברות חציר, שמרים יכולים להתרבות ולהפוך את כלבכם לחולה. מזג אוויר חם ולח, והאכלת כלביכם במזון עתיר סוכר או פרוקטוז יכולה לעודד את צמיחת השמרים. לפעמים, כלב יכול לקבל דלקת בשמרים לאחר שעברו ניתוח או שהוא מחלים ממחלה אחרת שהורידה את מערכת החיסון שלהם.

אם הכלב שלך מגרד, משפשף או מלעיס בצורה מוגזמת ומלקק את כפותיו, יתכן שהוא סובל מזיהום בשמרים. דבר תמיד עם וטרינר לפני שאתה מאבחן את כלבך בעצמך. למרבה המזל, ישנם שמפו שמותחים במיוחד לכלבים שהם אנטי-פטרייתיים ויכולים להחזיר את רמות השמרים למקום בו הם צריכים להיות.

בקרת שפיכה

זה מיתוס שכלבי שי-צו לא שופכים. גזע השי-צו הזה אכן שופך, אבל הוא קצת שונה מאיך שהגזעים האחרים עושים זאת. קודם כל, לשיצו אין פרווה; יש להם שיער. ההבדל בין פרווה לשיער הוא כפול:

שיער צומח הרבה יותר מאשר פרווה. הפרווה של רוב הכלבים תצמח רק עד שניים עד שלושה סנטימטרים. על כלב כמו שי-צו, השיער יכול לצמוח לרצפה. בדיוק כמו שאתה מצחצח את השיער שלך כל יום, כלב שיצו צריך את אותה כמות טיפול.
מרקם הפרווה עבה בהרבה מהשיער. השיער של השיה צו שלך עדין מאוד בהשוואה לרוב גזעי הכלבים האחרים והמעיל שלהם.
כמובן, שיער לא נשפך בתדירות גבוהה כמו פרווה. אם לשיה צו שלך יש שיער ארוך מאוד, השערות שאכן נושרות לפעמים יישארו תקועות במעיל, והכלב לא נראה כאילו הוא שופך באותה מידה. שיצו עם שיער קצר נוטה לאבד את שיערם ברחבי הבית, כך שזה יכול להיראות כאילו הכלב שופך יותר. אם השיער של השיה צו שלך יבש, השיער יכול לנשור בתדירות גבוהה יותר. כדאי לבחור בשמפו ומזון לחות לגזע הכלבים הזה.

בקרת קשקשים

קשקשים הם בדרך כלל תסמין של עור יבש, ושיצו הם זן של כלבים המועדים לנושא זה. מזג אוויר קר, אקלים יבש והאכלת מזון לכלבים שלך שהוא אלרגי אליו עלול לעורר קשקשים. אם יש לך שיה שו שחור או חום, קל קל יהיה לזהות קשקשים. אצל כלבים לבנים, לא כל כך. לשיצו יש צרכי טיפוח בעלי תחזוקה גבוהה, ואם אתה לא מצחצח את הכלב שלך לעור, עור מת יכול להילכד, ליצור מחצלות ולמראה קשקשים. למרבה המזל, ישנם שמפו לשיצו עם עור נוטה לקשקשים. שמפו קשקשים של שיצו צריך להכיל מרכיבים טבעיים ואיכותיים ביותר או את החומרים המיקרונזול ניטרט או כלורקסידין גלוקונאט.

שמפו לכלב שיצו

עורו של השיצו יפריש באופן טבעי שמנים להגנה על עורם ומעילם. שמנים אלה ישאירו את השיער נראה מבריק, משיי ותחושה רכה. עם זאת, שמנים אלה יכולים גם לייצר ריח מסריח שיכול להתעכב גם לאחר שרחצת את חיית המחמד שלך. לאחר הרחצה של גור כלב שיצו, הדבר האחרון שאתה רוצה זה שהבית שלך ימשיך להריח כמו כלב לא שטוף. ישנן שמפו של שיצו שתוכלו לרכוש שמנוסחות במיוחד כדי למזער את הריחות הללו, תוך הגנה על עורו ושיערו של כלבכם מפני יובש.

חמשת הטיפים המובילים לשמירה על הפרווה לכלב שיצו נקי ובריא

ל- Shih Tzu יש מה שמכונה מעיל כפול. לגזע מעיל שיער חיצוני שהוא מרקם אחד, ואילו למעיל התחתון מרקם מעט שונה. בעוד שהמעיל החיצוני ישמור על כלבך מוגן מפני היסודות, המעיל הפנימי מספק בידוד טוב יותר מכיוון שהוא עבה יותר וקרוב יותר לעור הכלב. בעוד שהשמנים הטבעיים שעורם של כלבך מפריש יכולים להגן על השיער ולהפוך אותו למבריק ורך, יותר מדי שמן יכול ללכוד תאי עור מתים, ליצור מחצלות וגם לגרום למעיל להראות משעמם וחסר חיים.

צחצוח נכון של כלבכם בכל יום יעזור להפיץ את השמנים ולמנוע ממנו להצטבר ולגרום לבעיות. כמו כן, זכור כי לכל כלב יכולים להיות הבדלים קלים במרקם המעיל שלהם. יש ששי צוס עם שיער עדין ומשי יותר, בעוד שאחרים עשויים להיות עם מעיל עבה או גס יותר. הבדלים אלה יכולים גם להשפיע על השמפו הטוב ביותר עבור חיית המחמד שלך עם כלב שיצו.

צחצח את השיצו שלך כל יום.
הברשה בכל יום תפחת על מחצלות וקשקשים. זה גם ישמור על שיערו של הכלב שלך נקב ממקלעים ויהיה מראה מבריק ורך. עבור שי צוס, תזדקק למברשת חלקה יותר, בתוספת מסרק עם גרייהאונד לניתוק קשרים.

צחצח את השיער אל העור.
וודא שאתה מקבל את המברשת החלקה עד העור. זה יעזור בהפצת השמנים באופן שווה ויגרום לשיער להראות מבריק ומבריק.

האכלו את כלב השיצו שלכם מזון איכותי ומזין.
קיבבל איכותי עבור שיה שו שלך צריך להיות נקי ממלאים ותוצרי לוואי בשר. דברים כמו תירס, סוכר או סירופ תירס גבוה פרוקטוז לא צריכים להיות במזון של הכלב שלך. על מספר המרכיבים הראשונים בקיבול הכלב שלך לכלול בשרים רזים ולא מרכיבים כמו מקור, איברים ועצמות. למעיל בריא ומבריק, שי צוס זקוק לדיאטה עשירה בחומצות שומן אומגה 3. חומצות שומן אומגה 3 לא רק שיעלו את מראה הכלב שלך טוב, אלא גם יפחיתו את דלקת העור.

וודא שהכלב שלך נקי ממזיקים וטפילים.
תולעי מעיים, טפילים חיצוניים ופרעושים יכולים להפיג את הכלב שלך מחומרים מזינים ואנרגיה חיוניים, וכך לגרום למעיל שלהם להראות עמום וחסר חיים. ודא תמיד כי חיית המחמד שלך משתתפת בבדיקות רגילות אצל הווטרינר ומועברת במידת הצורך.

פרעושים וקרציות יכולים לאמלל את כלבכם ולגרום להם לשרוט ולאבד את שיערם. יש בשוק טונות של תרופות נגד פרעושים וקרציות באיכות גבוהה ויעילות בהן תוכלו להשתמש בכדי להגן על כלבכם מפני מזיקים אלה לפני שהם פוגעים, או להיפטר מההתפשטות לאחר התרחשותם.

השתמש בשמפו ומרכך והמזון הנכון עבור השיצו.
שמפו באיכות ירודה או שמפו מסוג לא נכון לכלבך יכולים לגרום למעיל שלהם להראות רפוי, חסר חיים, או אפילו לגרום לנפילת השיער. איכות שמפו של שי-צו יכולה להשפיע באופן משמעותי על מראה מעיל הכלב שלך. הימנע משמפו ומזגנים שיש בהם פרבנים סינתטיים או סבונים וריחות קשים. שמפו עבור שי צוס צריך להיות בעל ניסוח חזק מספיק כדי להיפטר מעודף שמנים מבלי לפשט את עורו של כלבך מלחות נחוצה. לשמפו הטובים ביותר עבור שי צוס תהיה גם איזון pH נכון עבור עורו של כלב.

1. לשטוף את כלב שיצו בתה ירוק ושמפו ומרכך

מבוסס קוקוס כך שישאיר את המעיל של השיה צו שלך מרגיש רך במיוחד. כולל חלבון חיטה, דאודוריזר טבעי שבטוח לגורים. נטול סבון וטבעי ללא תוספת ברק והימנעות מקשקשים.
שמפו לכלבים מרגיז לעיתים קרובות את עור האדם, אך באדי לשטוף תה ירוק וברגמוט שמפו ומרכך כלבים נבדקים על בני אדם ולא על בעלי חיים. לא תחווה עור מגרד, יבש או אדום כשאתה משתמש בו כדי לשטוף את השיצו. הפורמולה משתמשת גם בקוקוס ובכל חומרי הניקוי הטבעיים שעוצבו במיוחד לרמות החומציות של הכלב, ומשאירים את השיצו עם שיער רך ומבריק ומרענן – לא מיובש.

מה היתרונות והחסרונות של שימוש בשמפו לכלבים זה עבור חיית המחמד שלך?

 • יתרונות: פורמולה טבעית המיוצרת בארה”ב, ובטוחה גם לבני אדם, כלבים בוגרים וגורים. שמפו לכלבים זה כולל רכיבים מועילים במיוחד לצורכי הטיפוח הייחודיים של השי-צו. הם זקוקים לשמפו שישאיר את הפרווה שלהם במראה רך ורך, והמוצר הזה מספק.
 • חסרונות: בעוד שהשמפו ימרח את כלבך, הריח לא אורך זמן.

שמפו אורגני, היפו-אלרגני, לימון גראס ושמפו אלוורי

תערובת השמנים האתריים לא תפשיט את פרוות הכלב או עורו של שמנים טבעיים, ותשאיר את המעיל שלהם במבריק וירגיש רך.
הנוסחה חופשית מפרבנים וכימיקלים סינתטיים שיכולים להקהות את השיער של שי-צו.
ללימונגראס יש תכונות אנטיבקטריאליות ונטולי פטריות שיכולות לשמור על שמרים במפרץ אם כלבכם נוטה לזיהומים פטרייתיים.
שמפו לכלבים זה מצוין לשיצו הנוטה לזיהומים בשמרים. השמפו נטול אכזריות וידידותי לסביבה, ומורכב ממרכיבים שאינם GMO. השמפו בטוח לבני אדם ולא רעיל.

מהם היתרונות והחסרונות של הנוסחה המדורגת?

 • יתרונות: שמפו לימון-גראס ושמחת אלוורה עבור שי-צוס עדין במיוחד לעור יבש ורגיש וששיצו הסובלים מדלקות קשקשים או שמרים. הנוסחה קלה לשטיפה ומשוחררת מכל מיני חומרים מגרים שתמצאו אצל רוב המותגים הנחותים.
 • חסרונות: שמפו זה לא יכול להיכנס בעיני הכלב שלך, ותצטרך לשטוף אותו מייד אם זה יקרה.

5 טיפים לרחצה של כלב שיצו

 1. צחצח קודם את הכלב שלך. לשיה צוס שיער עבה ונוטה לסבך. הברשת המעיל של הכלב שלך לפני שהם נרטבים יכולה לעזור למים לספוג את השיער טוב יותר וגם למנוע את סבך ההידרדרות ויצירת קשרים כואבים.
 2. שים מגבת או משטח החלקה אחר בתחתית האמבט או הכיור שלך.
 3. נסה להימנע ממילוי האמבט או הכיור במים בזמן שחיית המחמד שלך נמצאת בו. מים שוצפים עלולים לגרום לחרדת הכלב שלכם, לכן מלאו את האמבט או הכיור לפני הכניסה לחיות המחמד שלכם.
 4. שים כדורי כותנה באוזני חיית המחמד שלך כדי למנוע חדירת מים בתעלת האוזן, פשוט אל תשכח להוציא אותם!
 5. וודאו שיש לכם מספיק מגבות – שימו מגבת בתחתית האמבט או הכיור, השתמשו במטלית רחצה לפנים של הכלב, וכמה למקם מעל הכלב בין שטיפות, כדי שלא יתנערו ויקבלו מים בכל החדר.

שאלות נפוצות לרחצה של כלב שיצו

האם זה בסדר להשתמש בשמפו או מרכך אנושי על כלב שיצו?
לא, זה בהחלט לא רעיון טוב לעשות את זה. לכלב שיצו, כמו לכלבים, רמת pH שונה לעורם מאשר לבני אדם. שימוש בשמפו אנושי או סבונים על הכלב שלך יכול לגרות את עורם ולייבש את שיערם.

באיזו תדירות עלי לרחוץ את כלב השיצו שלי?
שי צוס הבוגר זקוק לאמבטיה בערך כל שלושה שבועות. גורי השיצו נוטים להרגיע את עצמם, ולכן יתכן שיהיה עליהם לרחוץ בתדירות גבוהה יותר. עם זאת, וודא שאתה משתמש בשמפו ומרכך לחות אם אתה צריך לשטוף את כלב שיצו שלך לעתים קרובות יותר מכל שלושה שבועות. אחרת אתה יכול לייבש את עורם ולגרום לקשקשים וגרד.

האם אוכל להשתמש במייבש אנושי כדי לייבש את השיער של שיצו לאחר אמבטיה?
מייבשי שיער אנושי הם חזקים, חמים וחזקים מדי בשביל כלב שיצו. לא רק שהם יכולים לפגוע בשיער של הכלב שלך ולשרוף אותם, אלא שהם גם יכולים להפחיד את הכלב שלך. השתמש תמיד במייבש מכה שמיועד באופן מפורש עבור שיצו.

מהי הטמפרטורה הנכונה לשטיפת כלב שיצו באמבטיה?
השתמש במים פושרים כשאתה רחץ את השיצו. מה שמרגיש לכם חם חם מדי לכלב.

כיצד אוכל לשטוף את פניה של שיצו מבלי לפגוע בעיניו?
משרים מטלית רחצה קטנה במים ומרחי שמפו לכלבים נטולי דמעה על מטלית הכביסה. נגב בעדינות את פני הכלב שלך עם מטלית הרחצה. השתמש בשטיפת רחצה אחרת הספוגה במים פושרים ונקיים לשטיפת הסבון.

כאשר השיער שלהם מטופח, שיצו יכול להראות מקסים ואלגנטי. כשאתה בוחר שמפו שמתאים לכלבלב השיצו, הקפד להשתמש במשהו ללא סבונים קשים ומרכיבים סינתטיים. נסה את באדי לשטוף את התה הירוק ואת שמפו וכלב ברגמוט לכלבים בפעם הבאה שהשיצו שלך אמור לאמבט.

פרסמו את העסק שלכם אצלינו 🙂

פורטל הבהב מעניקה הזדמנויות חדשות לעסקים ולפרסום מאמרים בתחום בעלי החיים. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

 1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
 2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!