6 סיבות למה כדי לאמץ כלב ולא לקנות גור מחנות לחיות מחמד

מכירת כלבים, או מתקנים מסחריים גדולים שמגדלים כלבים למכור לחנויות חיות, מראים מעט חשיבות לרווחת בעלי החיים שהם מגדלים. לא רק שהגורים נולדים בתנאים צפופים ולא סניטריים – כלבי הגידול מוחזקים לרוב בכלובים נפרדים ומרותקים.

1. כמעט כל הכלבים הנמכרים בחנויות לחיות מחמד מגיעים מטחנות גורים.
2. אפילו אם בחנות לחיות מחמד אומרים שהיא אינה משתמשת בטחנות גורים, אין דרך לדעת באמת.
הרבה חנויות לחיות מחמד אומרות כי הם קונים את כלביהם ממגדלים אחראיים. אך על פי האגודה ההומנית של ארצות הברית, הארגון שעומד מאחורי שבוע הפעולות “Puppy Mills” השבוע, המילה “מגדל” יכולה לחול על כל מי שמחבר שני כלבים. בנוסף, מגדל אחראי בפועל בדרך כלל לא רוצה למכור את הכלבים שלה לחנות חיות – הם יעדיפו למכור אותם באופן אישי לקונה. גם אם מגדל נבדק על ידי USDA או על ידי הממשלה, הוא עדיין יכול לשכן באופן חוקי עשרות ואף מאות כלבים מגדלים בכלובי תיל קטנים במשך כל חייהם.

3. אין אחריות שהכלב בריא.
גורים רבים הנמכרים בחנויות לחיות מחמד מביאים איתם בעיות בריאות ופציעות. גם אם הם נמכרים עם תעודת בריאות, זה רק אומר שהכלב עבר בדיקת “בריאות” קצרה על ידי וטרינר – זה לא מצריך בדיקות של הפרעות גנטיות, טפילים או בדיקות למחלות כמו ג’יארדיה וברוסלוזיס – שתיהן משתוללות בטחנות גורים ומידבקות בבני אדם.

4. לעיתים קרובות יש להם בעיות פסיכולוגיות גרועות יותר.
מחקר משנת 2011 מאוניברסיטת פנסילבניה מצא כי כלבים שגדלו בטחנות גורים הראו בעיות פסיכולוגיות גדולות יותר כמבוגרים מאלו שלא היו. כלבי הטחנות של הגורים הראו תוקפנות רבה יותר כלפי בעליהם וכלבים אחרים, כמו גם סיכוי גדול יותר לברוח, לשוטט ולברוח. זה קשור הן לתנאים הקטנים והמבודדים שבהם הם גדלים, אך גם לסטרס שעברו אימהותיהן בהריון.

5. כלבים מאומצים הם בדרך כלל בריאים יותר ויקרים יותר.
כמעט כל המקלטים לבעלי חיים מעניקים כלבים בדיקות וחיסונים, כמו גם עיגול או סירוס לפני שהם מאומצים. עובדי המקלט בדרך כלל דואגים יותר להתאים את טמפרמנטו של כלב עם בעליו או משק ביתו. ראוי להזכיר גם כי דמי האימוץ במקלט הם לעתים קרובות הרבה פחות מתג מחיר של חנות חיות – וההכנסות הן להצלת כלבים אחרים.

6. ישנם מיליוני כלבי מחסה הזקוקים נואשות לבתים.
בכל שנה כלבים ננטשים על ידי בעליהם, ולמקלטים אין מספיק מקום לשכן אותם. אם יותר אנשים היו מאמצים ממקלטים במקום לתמוך בקניית גורים, המספר הזה יירד ופחות כלבים יונמדו מחוסר מקום. למידע נוסף על אימוץ כלב וכיצד למצוא מקלט טוב, לפרויקט חיות מחמד יש משאבים גדולים – ומוצא אימוץ קל.

למרות טענותיהם, חנויות חיות מחמד מוכרות כמעט תמיד גורים המגיעים מטחנות גורים, שם כלבים מוחזקים בכלובים צפופים ונשללים מהם איכות חיים אנושית. הצטרפו אלינו להתחייב לעולם לא לתמוך בחנות לחיות מחמד או באתר אינטרנט שמוכר גורים, ולנקוט עמדה נגד טחנות גורים אכזריות.

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. תהיו ראשונים לגלות על מבצעים חסרי תקדים לזמן מוגבל!
    עד 70% הנחה על כל המוצרים לכלבים.
  2. למדו כיצד לגדל את הכלב שלכם. מידע עכשווי וטיפים מעולים עכשיו בבלוג.
  3. פרסמו אצלינו את העסק שלכם. פורטל הבהב מעניקה לבעלי עסקים הזדמנות ענקית להגדיל את החשיפה שלהם.

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב 👇