איך תדעו איזה סוג כלב מתאים לכם

חושבים על אימוץ כלב, אבל דוחים כל הזמן את ההחלטה בגלל שהלכתם לאיבוד בתוך מגוון סוגי הכלבים הקיים? אל תאשימו את עצמכם. אתם עושים את הדבר הנכון. אין כל סיבה להקל ראש בבחירת גזע הכלב משום שיש לכך השפעה על חיי היום יום. במיוחד למענכם המתלבטים, הכנו מדריך קצר ולעניין שיעזור לכם להבין מה צריך לקחת בחשבון לפני שמכניסים חבר על ארבע למשפחה.

1. התאמה לילדים קטנים

יש כלבים שמסתדרים טוב עם ילדים, ויש כאלה שמתמלאים בקנאה כשהם מגיעים לעולם או הופכים להיות רחושניים. כן. לא אחת קרה שהורים נאלצו למסור את הכלבים לאימוץ מכיוון שהם נשכו את התינוק מרוב קנאה. כדי למנוע עוגמת נפש לכם, לילדים ולכלב, כדאי לבדוק איזה גזעים מתאימים יותר לילדים ואיזה גזעים פחות.

גזעים שלא מתאימים לילדים

  • אפנפינצ’ר – כלבים מסוג זה נחשבים רכושניים כלפי הצעצועים שלהם ולכן הם לא ממש מתאימים לסביבה עם ילדים קטנים אלא ילדים בוגרים יותר. בכל אופן זהו כלב שמצריך אילוף בשלב כמה שיותר מוקדם.
  • בורדר קולי – מדובר בכלב רואה צאן. בעוד שהוא מאוד נאמן לבני המשפחה הבוגרים, בכל אשר נוגע לכלבים אחרים וילדים, הוא עלול להרגיש צורך לשלוט בהם ולכן עלול להיווצר מצב לא נעים בתוך הבית. גם במקרה הזה חשוב מאוד לאלף אותו על מנת שיבין את מקומו בבית, אבל אם אין לכם את הזמן, זה לא הגזע המתאים למשפחה עם ילדים קטנים.

גזעים טובים לילדים

  • גולדן רטריבר – כלב שמגלה עניין בדברים רבים אבל נחשב לרגוע. הוא מסתדר עם כולם ובמיוחד הוא אוהב ילדים. למרות שהגולדן רטריבר הוא כלב גדול, הוא מודע לגודל שלו ולכן הוא מתנהל בעדינות עם ילדים.
  • לברדור – כבר מהרגע הראשן כלבי הלברדור מתחברים לילדים ולכן הם הבחירה הראשונה של לא מעט משפחות. הם זקוקים לחיבה וקרבה לבני האדם ולכן ילדים עונים להם בצורה מושלמת על הצורך הזה. גם אם הילדים יציקו להם, הם שייכים לאותם סוגי כלבים שנחשבים לסבלניים וסלחנים.

2. רמות אנרגיה

ישנם כלבים רגועים מאוד שלא זקוקים ליותר מידי פעילות, וישנם כאלה שחייבים לשחרר המון אנגריה כל יום. לכן חשוב מאוד להתאים את הכלב לאורך החיים שלכם ולכמות הזמן הפנוי. למשל רמות האנרגיה של כלב מסוג בורזוי, השייך למשפחת כלבי הרוח, הן גבוהות ולכן חשוב לשחרר אותם לרוץ מידי יום. יחד עם זאת, הם עדיין די רגועים בבית. הבולדוג הצרפתי הוא כלב רגוע כך ששני טיולים של חצי שעה ביום יספיקו לו בהחלט.

3. גודל

במקרים רבים, אנשים ממאמצים כלב נטוש שהם מוצאים ברחוב. זה נחשב בעיני רבים למעשה טוב יותר מאשר רכישת כלב אבל אתם חייבים לדעת שחשוב מאוד להתאים את גודל הכלב לבית. גרים בדירת 3 חדרים בגודל של 50 מטר או יחידת דיור? דני הוא לא כלב שכדאי לכם לאמץ וגם לא רועה בלגי או סלוקי. הרי לא תמיד אפשר לדעת לפי הגור לאיזה גודל הוא יגיע. לכן כדאי להתייעץ עם מי שמבין בכלבים או עם וטרינר על מנת להבין מה הגזע שלו ולאיזה גודל הוא עלול להגיע.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

עמודים פופולארים:

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

פוסטים פופולארים של פורטל הבהב

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!