יש דרך חדשה ומשופרת לעבוד על
גיל הכלב שלך בשנות אדם

חשבתי שהכלב שלי היה בן 28 שנים בבני אדם. אחרי הכל, כולם מכירים את טריק החישוב הזה. קח את גיל הכלב שלך, הכפיל אותו בשבע וקבל תוצאה. הנה לך. אולם קבוצת חוקרים השתמשה בבסיס מדעי יותר כדי לחשב חישוב חדש. וזה הגיוני יותר. אז הנה כיצד לחשב את הגיל האמיתי של הכלב שלך בשנות אדם.

החישוב המקורי לא התבסס על מדע רב. במקום זאת, זה פשוט חילק את תוחלת החיים האנושית על ידי אורך החיים של כלב טיפוסי, מדווח המדען החדש. אבל, במאמר חדש שעדיין ממתין לבדיקת עמיתים, צוות מדענים התעמק בביולוגיה של כלבים.

על פי ה- BBC, החוקרים ביצעו ניתוח גנטי של כלבים, כשהם משווים את התוצאות עם שינויים בגן כימי המתרחשים בבני אדם. שינויים אלה, המכונים מתילומים, התאמו, ומאפשרים תמונה מדויקת יותר של גיל כל כלב.

נבדקו רק לברדור רטריברס, כך שעדיין לא ברור אם ניתן ליישם חישוב חדש זה על כל גזעי הכלבים. אבל לסקרנים שביניכם, הנה איך זה עובד. הסידן נראה כך: 16 x (גיל הכלב) + 31.
אבל זה ממש לא כל כך מסובך. ראשית, אתה לוקח את גיל הכלב שלך. ואז תעבוד את הלוגריתם של המספר הזה באמצעות מחשבון מדעי או אתר שימושי זה. (אם אתה משתמש באתר, פשוט הזן את גיל הכלב שלך והקש 'לחשב'.) הבא, קח את הנתון הזה והכפיל אותו ב 16. לבסוף, הוסף 31 כדי לחשוף את הגיל האנושי של חבר הכלב שלך.

באופן מפתיע, המחקר מצא כי גור בן שמונה שבועות דומה לתינוק בן תשעה חודשים, וכי לברדור בן שנתיים כמעט מגיע לגיל העמידה בשנות האדם. אולם תהליך ההזדקנות שלהם מאט באופן מסתורי, ומאפשר להם להתקדם המקבילה של 20 שנות אנוש בעשור. כך שלמרות שכלב בן שנתיים הוא בן 42 מבחינה אנושית, כלב בן 10 נמצא רק בסוף שנות השישים לחייו.

נבהלתי מיד כשהבנתי שהכלב שלי בן הארבע יכול להיות כבן 53 בשנות אנושיות. אבל אם הזדקנותו מאטה באותה צורה כמו זו של לברדורס, הכל נופל על מקומו. כלבים עשויים להיראות כאילו הם מתים צעירים, אך בפנים הם ככל הנראה זהים לאדם קשיש. נחמה קטנה למועד שבסופו של דבר הגיע זמנם.

שתפו אותנו ברשתות החברתיות

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!