20 דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמאמצים כלב

הפוך את הבטיחות לעדיפות עבור עצמך, משפחתך וכלב ההצלה החדש שלך בעזרת טיפים פשוטים אלה.

ראשית: האם אתה מוכן לכלב מאומץ?

foto_no_exif - 2020-03-20T160331.370

אימוץ כלב פירושו להוסיף חבר חדש חביב למשפחתך, אך זו גם אחריות גדולה. כל אחד במשק הבית שלך צריך להיות על הסיפון עם ההחלטה לאמץ כלב ולהבין את התחייבויות הזמן, הכסף והטיפול שיש בבעלות על חיית מחמד. אם אינך בטוח שמשפחתך מוכנה, שקול קודם לטפח כלב. “הפיכה לבית אומנה זמני היא דרך מצוינת למשפחתך ללמוד עוד על בעלות על חיות מחמד, לצבור ניסיון ממקור ראשון במה שמתאים לסביבה הביתית שלך ולראות אם אתה מוכן לחבר קבע חדש במשפחה. אתה יכול לחשוב על זה כמו נסיעת מבחן, “אומרת ג’ואן האריס, מנהלת הכשרות והתנהגות כלבים במעבדה של שיקגו. “יש משפחות שאוהבות לטפח כל כך שהן בוחרות להיות משאב שיעזור למקלט להציל חיים רבים יותר על ידי המשך טיפוח, במקום לאמץ את עצמן.” אם אתם מוכנים להכניס כלב חדש לחייכם, מזל טוב! אלה הדברים שאתה צריך לזכור כאשר חיית המחמד החדשה שלך מסתגלת למשפחתם החדשה.

אל תאמין לתפיסות השגויות לגבי כלבי מקלט

foto_no_exif - 2020-03-20T160455.733

על פי נתוני ה- ASPCA, 3.2 מיליון איש מאמצים חיית הצלה מדי שנה. עם זאת, תפיסה שגויה נפוצה היא שכל כלבי המחסה נשברים, מתעללים בהם או בעייתיים. בעוד שחלקם עברו מצבים טראומטיים או זקוקים לטיפול רפואי או התנהגותי נוסף, כלבי מחסה מונחים במקלט מסיבות שונות ומגוונות. “יש לנו גורים שמחים ובריאים ממלטות ‘אופס’, בהן אנשים לא עברו או סיגנו את חיות המחמד שלהם,” אומר מייקל מורפילד, מנהל שיווק ותקשורת של הליגה לרווחת בעלי חיים באריזונה. “יש לנו (גם) מבוגרים שהם שובבים, פעילים ואוהבים כלבים אחרים, אבל המשפחה שלהם לא יכלה לטפל בהם מסיבה זו או אחרת.” אין תחושה כמו זו שאתה מקבל כשאתה נועל עיניים עם כלב ויודע שהוא “זה”, ללא קשר לגיל או לגזע. היום בו אתה מביא הביתה כלב חדש הוא אחד הימים הזכורים ביותר אי פעם.

הכלב שלך מפחד

foto_no_exif - 2020-03-20T160551.841

הגבר החדש שלך כנראה מתחרפן, וזה בסדר. הוא עבר טרפה, או שנכנע על ידי בעליו הקודם, הועלה כסטייה ו / או נפרד מאמו ובני הזוג המלטה לראשונה. מתקני הצלה, למרות שהם חשובים והכרחיים, אינם מקומות רגועים ושקטים. ככל הנראה הכלב החדש שלך היה בריצה או בכלוב, אולי עם כלב אחד או שניים אחרים באותה ריצה איתו, מוקף אפילו יותר כלבים בכלובים אחרים, כולם נובחים ומייללים. ואז, זר (אתה) הכניס אותו למכונית (שעלולה להיות או מפחידה בפני עצמה) ולקח אותו למקום אחר לגמרי אחר. זו התאמה, לכן הקפידו לתת לחיית המחמד שלכם זמן להתרגל לחפירות החדשות. וגם, חפשו את 15 הסימנים האלה שהגור שלכם כועס עליכם.

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

אינך יודע דבר על אישיותו של הכלב שלך

foto_no_exif - 2020-03-20T160735.303

ברור שהכלב החדש שלך עשה משהו כדי להקסים אותך או שהיא לא תהיה הכלב החדש שלך. אבל כלבי הצלה, בעיקר מבוגרים יותר, יכולים להיות בלתי צפויים וגם אם הם עוברים מבחן טמפרמנט בצבעים מעופפים, משתלם להיות בטוחים. לעולם אל תשאיר את ילדיך לבד עם כלב חדש, אפילו אם אתה חושב שהוא הכלב הכי מתוק בעולם. קח את הזמן שלך להכיר את הכלב שלך. עדיף לטעות בצד הזהירות עד שתרגיש בנוח בביתה החדש. לא כל הכלבים במקלט הם כלבים שעברו התעללות ולא כל אחד מהם עבר טיפול שגוי, אך הם עדיין עברו טראומה ויכולים להיות בלתי צפויים.

הבית שלך צריך להיות מוגן לחיות מחמד

foto_no_exif - 2020-03-20T160846.101

בדיוק כמו שבתים צריכים להיות מוגנים בילדים ופעוטות, כך גם הבית שלכם צריך להיות נקי מחפצים שעלולים לפגוע בחיית המחמד החדשה שלכם. האשמים הנפוצים שיש להיזהר מהם הם פריטים קטנים או צעצועים שקל לבלוע אותם; חוטים רופפים; תרופות ופתרונות ניקוי; וצמחי בית רעילים לבעלי חיים, כמו חבצלות, כפות סאגה וצבעונים. עליכם גם להרחיק את חיית המחמד החדשה שלכם מ -12 המזונות הנפוצים הללו העלולים להיות רעילים לכלבים.

הוא יזדקק לאימונים

foto_no_exif - 2020-03-20T160941.002

גם אם לחילוץ החדש שלך היה בעלים קודמים, סביר להניח שהוא הרים כמה הרגלים רעים בזמן שהיה מוכן לאימוץ. השתנה לא נכונה, לעיסה, קפיצה ומשיכה ברצועה הן בעיות התנהגות נפוצות במיוחד אצל כלבי הצלה (במיוחד גורים שאולי מעולם לא היו אימונים – או סיריים), אך גם הם ניתנים לתיקון. הכשרה עקבית חשובה בביסוס הרגלים חדשים ובהוראת ההצלה החדשה שלך את גבולותיו וכללי ה”חבילה “החדשה שלו. יכול להיות שהגבר שלך יתנהג כי הם לא משיגים את מבוקשם; קרא את 19 הדברים שהכלב שלך באמת רוצה ממך

הכלב לא יודע שהצלת אותו

foto_no_exif - 2020-03-20T161111.777

אנו אוהבים להרוס בעלי חיים ולדמיין שלמחמד המחמד שלנו יש מחשבות ורגשות אנושיים. אבל בעלי חיים, אפילו לא כלב ההצלה שלך, אינם מסוגלים לטווח הרגשות הרחב שלעתים קרובות אנו נותנים להם קרדיט. תינוקת הפרווה החדשה שלך יודעת שהיא הייתה אי שם לא נעימה והיא יודעת שעכשיו היא לא. היא לא יודעת שהצלת אותה מלהיפטר. היא אוהבת אותך, כן, אבל היא לא מסוגלת להרגיש אסירת תודה או הערכה. והיא לא יודעת שלא תתעלל בה אם לא התייחסו אליה בעבר. היא אולי לא סומכת עליך בהתחלה ורק בגלל שאימצת אותה לא אומרת שהיא תהיה BFF שלך מייד.

הוא צריך מספיק זמן להסתגל

foto_no_exif - 2020-03-20T161223.691

אף אחד לא צריך לצפות מכלב חדש לראות את ביתו החדש ולהרגיש מיד בנוח, אך לדברי ליז קלפלין, מנהלת הפעילות של מכוני כושר לאימוני כלבים של זום רום, יש למעשה ציר זמן שתוכלו לצפות שחיית המחמד שלכם תעקוב אחריו. זה נקרא תקופת ההתאמה 3-3-3. “לוקח בערך שלושה ימים לכלב חדש פשוט להתגבר על ההלם של בתים עוברים. לוקח כלב כשלושה שבועות להתרגל לביתו החדש, לכל האנשים בחייו, ולשגרה, הכללים והגבולות החדשים שלו. סוף סוף לוקח לכלב איפשהו שלושה חודשים להתיישב באופן מלא ובאמת בחייו החדשים, “מסביר קלפלין. “בשלב זה, הוא ישקע לחלוטין במשק הבית, יהיה לו לוח זמנים קבוע שהוא עוקב אחריו ויהיה בן משפחה אמיתי.” אלה 18 גזעי הכלבים הטובים ביותר לילדים.

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

הכלב המאומץ עשוי לרדוף אחר החתול או הכלב השני שלך

foto_no_exif - 2020-03-20T161418.068

היא עשויה לשנוא את חיות המחמד האחרות שלך. או שחיות המחמד האחרות שלך עלולות לשנוא אותה. יתכן שהיא מעולם לא הייתה סביב חתול והיא עשויה להיות תוקפנית. לחלופין, אם הייתה תועה, יתכן שהיא הייתה רק סביב כלבים אחרים שהתמודדו על משאבים ולכן היא רואה בהם איום. זה עשוי לקחת זמן עד שכולם יתמקמו. תן להם לקחת את זה בקצב שלהם ולא פשוט לזרוק את הכלב החדש שלך לאותו החדר עם הכלב הזקן שלך ולחשוב שהוא יהיה בסדר. כלבים הם אינטליגנטים (למעשה, חכמים יותר מבן לווייתם) – בדקו את 16 הדרכים שכלבים הם חכמים יותר ממה שאתם חושבים.

הכלב המאומץ לא ירצה לפגוש את כולם בבת אחת

foto_no_exif - 2020-03-20T161455.935

תתפתו להזמין משפחה וחברים לפגוש את הכלב החדש שלכם ברגע שהיא תחזור הביתה – ולא בכדי; היא פשוט כה חמודה! – אבל אל תיכנע לפיתוי. רק תבהיל אותה. “חשוב שלכלב או לגור שלך יהיו כמה ימים שקטים רק להכיר אותך ואת האנשים שגרים בבית שלך,” אומר קלפלין. כמו כן, וודאו שילדים המתגוררים עם הכלב יודעים את הדרך הנכונה להתקרב אליה: לא לנקר, לדחוף, לאסוף או לחבק עד שהיא תהיה נוחה יותר עם המשפחה החדשה שלה.

הוא יהיה שונה לחלוטין מכלבים אחרים שלך

foto_no_exif - 2020-03-20T161639.019

גם אם הוא אותו גזע ונראה אותו דבר בדיוק, הוא יהיה שונה לחלוטין מכלבים אחרים שלך. יתכן שיש לו הרגלים רעים או נטיות משונות שכלביך הזקנים מעולם לא היו. יתכן שהוא לא יאהב לשפשף את בטנו או שהוא פוחד מרעשים חזקים. אין שני כלבים זהים, ללא קשר לגזע, ואסור לצפות שהכלב החדש שלכם יהיה כמו הכלבים הקודמים שלכם.

יתכן שלא תדע מה הגזע של הגור שלך

foto_no_exif - 2020-03-20T161825.294

יש כלבי הצלה שיש להם כל כך הרבה גזעים שונים בעצי המשפחה שלהם, אפילו הווטרינר לא יוכל לדעת מה היא. ולמרות שידיעת הגזע יכולה להועיל לדעת לאיזה סוג של התנהגויות לצפות (כלבי רועה לעומת כלבים שמירה, למשל) או עד כמה הגור הזעיר שלך יגדל להיות (אפילו כלבים של 70 קילו מתחילים להיות כלבים זעירים על 5 קילו) גורים), הרבה גזעים מעורבים כל כך מעורבים עד שהנטיות הספציפיות לגזע הושקו. עם זאת, חיוני הוא שאם אתה מחפש גזעים ספציפיים, שתעשה את המחקר שלך. ישנם גזעים שאינם מתאימים למשפחות עם ילדים קטנים, או לבעלי חיים קטנים אחרים, או אפילו לכלבים אחרים. אם לבך נקבע לגזע מסוים, נסה לפנות לקבוצת הצלה המתמקדת בגזע זה

יתכן שהיא סובלת מבעיות בריאות

foto_no_exif - 2020-03-20T161930.289

ארגוני הצלה עושים כמיטב יכולתם לבדיקת כל כלב בטיפול אצל רופא וטרינר, אך בדיקות הווטרינר אינן כוללות עבודות דם או בדיקות אלרגיה או שום דבר מעבר לבדיקה גופנית שגרתית. בדרך כלל, אם תתגלה בעיה בריאותית קשה, ארגון ההצלה יקח את הכלב בחזרה, אך אם תשמור על חיית המחמד שלך, הטיפול עשוי להיות על חשבונך. לא משנה כמה נראה חיית המחמד החדשה שלך בריאה, ביקור אצל הווטרינר שלך בשבוע הראשון הוא חובה לוודא שחברך הפרוותי החדש, ובמיוחד גור, נמצא במצב שוטף.

יתכן וזה תלוי בך, אם לעקר או לסרס את כלבך

foto_no_exif - 2020-03-20T172309.985

קבוצות הצלה רבות ומקלטים לבעלי חיים עוקבות או מסרסות את כל הכלבים שבטיפולן באופן שגרתי. לאחרים אין את המשאבים, או אם אתה מאמצ גור, יתכן שהוא צעיר מכדי לעבור את הניתוח. אם זה המקרה, שאל את הווטרינר שלך אם יש תוכניות עיקור וסינון בעלות נמוכה באזור.

יתכן וכלבך החדש זקוק לרישיון

foto_no_exif - 2020-03-20T172405.636

ערים ועיריות רבות דורשות מכל הכלבים לקבל רישיון. בדוק עם בית העירייה שלך או אתר עיר הולדתו זמן קצר לאחר שהביא את הגור לביתך.

עמודים נוספים שיכולים לעניין אתכם

Microchip ורשום את הכלב החדש שלך

foto_no_exif - 2020-03-20T172558.696

על פי נתוני האיגוד האמריקני להומאן, כ -10 מיליון חיות מחמד אבידות מדי שנה. כדי למנוע מהכלב החדש שלך ללכת לאיבוד ובסופו של דבר לגמור במקלט, וודא שהוא מיקרו שבב ושהמיקרו-שבב רשום עם פרטי הקשר הנוכחיים שלך. בנוסף, אתה יכול לקבל שקט נפשי זה בלי תג מחיר ענק. WebMD לחיות מחמד ממליץ להביא לכלב שלך מיקרו-צ’יפס אצל הווטרינר, שמחירו בסביבות 50 $ ומטה, ורישום המיקרו-שבבים החינמי של קרן Michelson Found Animals מאפשר לך להירשם ללא תשלום שנתי או תשלומים נוספים בעת עדכון פרטי הקשר.

תן הרגשה ביתית לכלב שלך

foto_no_exif - 2020-03-20T172804.164

למרות שאתה יודע שהבית שלך יהיה הרבה יותר נוח ממקלט, הגור שלך רק יודע זאת כסביבה לא מוכרת. יתכן שהיא מתקשה להירגע. כדי לעזור לה להרגיש בנוח יותר, תן לה מרחב להתקשר לשלה, בין אם זה ארגז או חדר שלם, שקרוב מספיק לפעולה של בני הבית בלי להיות סוחף מדי.

וגם בדרכים

foto_no_exif - 2020-03-20T172921.857

חשוב גם להכיר את הכלב החדש שלך לרכב שלך, להכין אותו לרכיבות לווטרינר ולטיולים ארוכים יותר. מומחה לחיות המחמד דנה המפרי, המכונה גם ליידי המחמד, מציע להשקיע במנשא נוח כמו ה- Carry-Me Sleeper, מנשא נסיעות קל ועמיד שמתקפל גם הוא למיטה. “לאפשר לכלב החדש שלך לחקור את המיטה בבית שלך לפני שהוא משתמש במכונית זו דרך נהדרת להרגיש בנוח עם מרחב המנוחה והנסיעות שלו,” אומר האמפרי ל- Reader’s Digest. “היכולת להמיר בקלות את המנשא למיטה מעניקה לך גם את ההזדמנות לקחת את הכלב שלך למקומות נוספים.”

כן, כדאי לתת לכלב המאומץ פינוקים

foto_no_exif - 2020-03-20T173031.225

אינך רוצה שהתזונה של הגור החדש שלך תורכב אך ורק מפינוקים, אך הם יכולים לעזור לה ללמוד מיומנויות חברתיות חשובות עם בני אדם אחרים וכלבים אחרים. “סוציאליזציה נכונה פירושה יצירת אסוציאציות ‘חיוביות’ עם אנשים, מקומות ודברים חדשים,” אומר האריס. “נשיאה מתייחסת כשמציגה את הכלב החדש שלך לחוויות ומצבים חדשים. לעולם אל תכריח אינטראקציות. אם הכלב שלך מתנגד או שהוא מפחד, עדיף תמיד להתנתק. “

הכלב החדש שלך יאהב אותך

foto_no_exif - 2020-03-20T173118.108

לאחר שתקופת המעבר הסתיימה וכולם רגילים זה לזה והוקמו חוקים וגבולות, להצלתך יש פוטנציאל להיות חיית המחמד הנאמנה והאוהבת ביותר שהייתה לך אי פעם.

פוסטים פופולארים של פורטל הבהב

רגע!

לפני שאתם יוצאים מהאתר, חשוב שתדעו שני דברים ✌️

  1. אם תרשמו לניוזלטר של פורטל הבהב תהנו לגלות ממבצעים חמים לפני כולם!
  2. תהנו ממידע עכשווי ומעניין על הכלבים שלכם

השרמו לניוזלטר של פורטל הבהב

השאירו את המייל שלכם בתיבה למטה 👇
ותקבלו מדי שבוע עדכונים על מבצעים חמים שקיימים לפרק זמן מוגבל וממידע מעניין וטיפים מעולים!